NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Power ingredients

POWER INGREDIENTS


Niacinamid, kyselina hyaluronová, retinol, AHA a BHA. Co mají tyhle záhadné výrazy společného? Jedná se o kosmetické ingredience. A ne jen tak ledajaké, ale velmi silné, všestranné, a díky tomu také oblíbené. Proč by neměly uniknout vaší pozornosti a kde je najdete?

075738nEeu1tx69U5qy

Niacinamid

Za tímto jazykolamem se skrývá obyčejný vitamin B, který se přirozeně vyskytuje v lidském těle a zajišťuje správné fungování tělesných procesů. Co se týká jeho vlivu na pleť, je téměř nepřekonatelný. Má protizánětlivé účinky, takže se skvěle hodí pro problematickou pleť. Zároveň ale působí preventivně proti vráskám a jemným liniím a umí si poradit i s hyperpigmentací. Pokožka je díky niacinamidu pevnější, pružnější, barevně sjednocená a bez pupínků. A kde se tenhle zázrak vyskytuje? Třeba v pleťovém séru 10% Niacinamide Perfecting Serum od značky čisté kosmetiky One.Two.Free! Toto zdokonalující sérum redukuje nedokonalosti a zarudnutí, posiluje kožní bariéru a redukuje výskyt jemných linek.

Kyselina hyaluronová

Čím je kyselina hyaluronová tak speciální, že si vydobyla své nezpochybnitelné místo mezi kosmetickými ingrediencemi? Je známá zejména díky své téměř zázračné schopnosti vázat na sebe velké množství vody, což z ní dělá vysoce hydratační látku. A hydratace pro pleť není nikdy dost. Kromě toho také pomáhá při regeneraci pleti a dokáže ji udržet pevnou a pružnou. Najdete ji v mnoha kosmetických produktech, my jsme pro vás vybrali koncentrované sérum Pure Serum Hyaluronic od značky Apot.Care, které pokožku vyhlazuje, jemně rozjasňuje a hydratuje.

049304
015557AlN74Kj5QHlC4

AHA a BHA

Alfa-hydroxylové kyseliny a beta hydroxy/salicylová kyselina jsou v kosmetice využívané zejména pro zmírnění akné, redukci vrásek, omlazení pleti či k odstraňování odumřelých buněk nebo jizev. AHA kyseliny úspěšně bojují s pigmentací a vráskami, jsou tedy častou součástí anti-aging péče. Kyselina salicylová je populární díky svým protizánětlivým, antibakteriálním a zklidňujícím účinkům. Oba typy kyselin jsou častou ingrediencí pleťových peelingů. Stejně jako v případě produktu AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution od The Ordinary. Jedná se o poměrně silnou koncentraci, která není vhodná pro citlivou pleť. Ostatním ale pomůže docílit jasnějšího a rovnoměrnějšího vzhledu pokožky a odstranit viditelné texturní nesrovnalosti.

Retinol

Skoro se nabízí nazvat retinol nehasnoucí kosmetickou hvězdou. Tato složka pečující kosmetiky má protizánětlivé účinky, díky kterým si poradí s problematickou pletí. Podporuje také tvorbu kolagenu čili pomáhá předcházet vzniku vrásek a jemných linek. Kromě toho účinně působí proti hyperpigmentaci. Tento malý zázrak najdete i v pleťovém krému Blue Retinol MultiCorrect Cream od Biotherm. Multikorekční sametový krém má lehkou texturu, takže se snadno vstřebává. Redukuje výskyt vrásek, hydratuje pokožku a obnovuje a zlepšuje její kvalitu. Pleť vypadá sjednocená, pevnější a hladší.

415944