V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Trendy v péči o pleť pro rok 2023

Trendy v péči o pleť pro rok 2023


Oblast krásy a kosmetiky je živoucím organismem a je víc než jisté, že se vždycky objeví něco nového, co poblázní celý svět. A jaké (staro)nové trendy nás čekají v péči o pleť v roce 2023?

good-skin-club-SvWhF_P8lho-unsplash

Skinminimalismus

Ty tam jsou doby, kdy jste k dosažení krásného vzhledu potřebovali devět kroků. Smyslem trendu skinminimalismu, který si během posledních dvou let vydobyl své pevné v kosmetické rutině, je vytvořit v pouhých třech krocích zářivý, ale především přirozený vzhled. Svou roli bude určitě hrát i objev loňského roku – cyklická péče o pleť. Díky oběma těmto trendům odborníci předpokládají, že se pečující rutina bude skládat ze 2-4 produktů. Souhlasíte?

Obnova kožní bariéry

Kožní bariéra je důležitá pro udržení zdraví pokožky. Její narušení může způsobit nebo zhoršit další kožní obtíže, jako jsou různé ekzémy, lupénka, růžovka nebo akné. Jak si kožní bariéru představit? Jedná se o jemný film pokrývající povrch zdravé pokožky, kterému nesvědčí například příliš horká voda, alkohol v pečující kosmetice, častý peeling nebo chlor v bazénu. Prostě cokoliv, co kůži vysušuje. Jak o kožní bariéru pečovat? Pozor na nadměrné čištění pleti, ráno ji stačí pouze opláchnout vodou. Používejte produkty s SPF a s obsahem antioxidantů. Ideálně se také vyhněte dráždivým látkám jako jsou už zmíněné alkoholy nebo syntetické i přírodní vůně.

content-pixie-TxBQ7yLj6JU-unsplash

Retinol

Nehasnoucí hvězda retinolu se přehoupla i do roku 2023. Ke slovu se ale stále častěji dostává jeho přírodní varianta bakuchiol. V čem tkví jeho tajemství? Stejně jako retinol snižuje výskyt jemných vrásek, stimuluje produkci kolagenu, zlepšuje celkový tón pleti a podporuje tvorbu přirozených lipidů v pokožce, která je pevnější a projasněná. Bakuchiol je navíc vhodný i pro citlivou pleť a v přítomnosti slunečního záření zůstává stabilní. Už jste ho vyzkoušeli?

Niacinamid

Také niacinamid neboli vitamin B3 patří mezi kosmetické stálice již pár let a jeho trend pokračuje i letos. Proč je tak oblíbený? Jedná se o složku pečující kosmetiky s protizánětlivými účinky, díky kterým si poradí s problematickou pletí i její prevencí. Podporuje také tvorbu kolagenu, což znamená, že pomáhá předcházet vzniku vrásek a jemných linek, a účinně působí proti hyperpigmentaci. To opravdu zní téměř zázračně, že?

Udržitelnost

Letošní rok s sebou přináší ještě vyšší míru udržitelného chování na všech frontách. Kosmetický průmysl bude i nadále hledat kreativní a inovativní způsoby, jak se stát udržitelnějším. Můžeme se těšit na více opakovaně plnitelných produktů, výrobu kosmetiky šetrnější k životnímu prostředí i metody omezující plýtvání.