V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APP20"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Stop akné!

stop akné!

Zbavte se pupínků jednou provždy!

 

Vypadá vaše pleť, jako byste byla v pubertě, i když ji už dávno máte úspěšně za sebou? Chcete se zbavit pupínků, které vás čas od času trápí? Poradíme vám, jak se s nimi vypořádat jednou provždy!

 
branislav-belko-zmpNPRsZJqw-unsplash
 

Víte, že podle umístění akné můžete poznat jeho příčinu v organismu?

Linie vlasů upozorňuje na alergii na vlasové produkty. Zkuste je obměnit a odhalte původce.

Pupínky na čele můžou být způsobeny hned několika faktory. Mezi nejčastější patří stres, špatné stravovací návyky, zažívací problémy, nepravidelný spánek, špinavé štětce na make-up nebo dehydratace a nadměrné pocení.

Pokud se vám akné objevuje na nose, může být na vině alkohol, špatné stravovací návyky, nadýmání nebo zažívací problémy.

Příčinou pupínků pod očima je nedostatek spánku nebo dehydratace.

Trápí vás akné na tvářích? Spouštěčem může být stres, špinavé štětce na make-up, nepravidelné měnění povlečení a ručníků, alergie nebo nadměrná konzumace mléčných výrobků.

Pupínky na bradě a v okolí úst ukazují na stres, hormonální nerovnováhu nebo zažívací problémy.

upr

Autor: Christina Lukaničová

 

Rozklíčování možných původců akné a vypořádání se s nimi je základním krokem. Následovat by měla odpovídající domácí péče. Klíčem ke skoncování s ucpanými a zanícenými póry je důkladné a pravidelné čištění pleti. Zařaďte do své rutiny tři kroky a na vaší pleti to poznáte! Které to jsou? Speciální odličovací přípravek pro problematickou nebo citlivou pleť, mycí gel a micelární nebo pleťová voda. Produkty vybírejte s ohledem na typ své pleti a určitě se vyhněte přípravkům s obsahem alkoholu a hutným krémům nebo make-upu, pod nimiž pokožka často nemůže dýchat a dochází k jejímu ucpávání.

Nejste si jistí, po jakých produktech sáhnout nebo jak se speciální péčí začít? Poraďte se s dermatologem či kosmetičkou a zařaďte jejich návštěvu jako další z pravidelných bodů péče o problematickou pokožku. Pupínky už nebudou mít šanci!

P. S. Mačkání pupínků je tabu! Stav pleti tím totiž můžete zhoršit. Pokud to opravdu nejde jinak, nedělejte to prsty, kterými si můžete do pleti zanést nečistoty. Sáhněte po kapesníku nebo speciálním nástroji k odstraňování nedokonalostí