Získejte slevu 25 % při nákupu 2 a více produktů péče o pleť a tělo vybraných značek. Sleva platí na značky Lancôme, Shiseido, Estée Lauder, Origins, Sensai, Sisley a další.
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Retinol? Ne, přírodní bakuchiol

retinol? Ne, přírodní bakuchiol

I když není pochyb o tom, že retinol je skvělá věc, je také všeobecně známo, že produkty obsahující tuto složku mohou dráždit citlivou pleť. Skvělou zprávou je, že existuje přírodní alternativa retinolu – účinná rostlinná složka bakuchiol, která je pro citlivou pleť ideální.

Skincare-productstill-grey-bakuchiol-toning-boost-revolution-unlimited-Web-Rendition

Přírodní retinol

Bakuchiol je extrakt získaný ze semínek a listů rostliny babchi. Po staletí se používá v ajurvédské a asijské zdravotní a kosmetické praxi. Díky jeho účinkům se mu přezdívá přírodní retinol a často je snášen mnohem lépe. Funguje stejně skvěle jako tento populární vitamin A, jen bez nepříjemných vedlejších účinků jako je štípání a pálení, které se občas mohou objevit. Pokud jste tedy majiteli citlivé pokožky nebo retinol nemůžete používat z jiných důvodů, například kvůli těhotenství, je bakuchiol skvělou přírodní alternativou.

Co bakuchiol umí

Bakuchiol snižuje výskyt jemných vrásek a zlepšuje celkový tón pleti, stejně jako retinol, působí protizánětlivě a zároveň podporuje tvorbu přirozených lipidů v pleti. Pokožka je tak zpevněná, chráněná a projasněná. Na rozdíl od retinolu je bakuchiol v přítomnosti slunečního záření stabilní a nezvyšuje citlivost pleti, což znamená, že produkty s jeho obsahem můžete klidně používat i ráno a během dne.

Výhody bakuchiolu:

-          stimuluje produkci kolagenu,

-          redukuje jemné vrásky,

-          zachovává pružnost pokožky,

-          snižuje negativní důsledky UV zářením, jako je hyperpigmentace,

-          protizánětlivý.

Toužíte vyzkoušet kosmetiku s obsahem bakuchiolu? Sáhněte například po pleťovém séru 1% Bakuchiol od značky Revolution. Redukuje výskyt jemných linek a bojuje s nerovnoměrným tónem pleti. Kromě bakuchiolu obsahuje také olej z hroznových semen pro antioxidační a hydratační účinky.

Přírodní retinol obsahuje i oční krém Toning Boost Bakuchiol z dílny stejné značky. Jemná pokožka kolem očí bude pružnější, pevnější a vyrovnaná. Ricinový olej pak zajistí, že bude na dotek hebká a hladká.

Zajímavou alternativou péče o oční okolí jsou oční polštářky Pearlescent Purple Bakuchiol Smoothing Undereye Patches od Revolution napuštěné bakuchiolem a výtažkem z brusinek. Jedinečné složení účinně bojuje s volnými radikály, redukuje výskyt jemných vrásek a dodává pokožce pružnost. V balení najdete 30 párů polštářků.