V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Probiotika: Proč byste jim měli dát šanci?

Probiotika: Proč byste jim měli dát šanci?


O probioticích jste už pravděpodobně někdy slyšeli. Možná jste je i občas zařadili do svého jídelníčku jako protiváhu antibiotik. Probiotika ale mají mnohem víc blahodárných účinků, a proto by neměla uniknout vaší pozornosti.

daily-nouri-D37STEwmyqY-unsplash

Na začátek se sluší říct, že probiotika jsou živé mikroorganismy, které se přirozeně nachází v lidských střevech. Mají vliv na náš imunitní systém, pomáhají snižovat cholesterol nebo naopak zlepšují toleranci laktózy. Zdrojem probiotik je mateřské mléko a následně je lze doplňovat díky zakysaným mléčným výrobkům jako jsou kefíry či jogurty. Probiotika najdete ale třeba i v kvašené zelenině nebo moštu. A samozřejmě je můžete užívat i v podobě doplňků stravy. A proč by vás to vlastně mělo zajímat?

Probiotika pomáhají posilovat imunitní systém a zvyšovat jeho odolnost. Zejména pokud váš častěji trápí různé nemoci či nachlazení nebo jste dlouhodobě ve stresu, mohou být probiotika tím správným pomocníkem, abyste se cítili lépe. Stejně tak v případě, že trpíte zažívacími potížemi. Doplněním probiotických organismů posílíte střevní mikrobiom a napomůžete zlepšení vašeho trávení. Podle některých vědeckých studií existuje propojení mezi střením mikrobiomem a lidským mozkem. Pokud budou vaše střeva v pohodě, odrazí se to pozitivně i na vaší psychice.

Skvělou zprávou je, že probiotika mají i viditelné účinky, například na stav pleti. Při pravidelném a dlouhodobém užívání si umí poradit s kožními obtížemi jako jsou různé ekzémy, akné či atopie, které zmírňují či dokonce zcela eliminují.

Tak co, dáte probiotikům šanci?