OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Přírodní zázrak jménem aloe vera

 

přírodní zázrak jménem aloe vera

 

Aloe vera neboli aloe pravá je opravdu zázračná. Proč bychom jí měli věnovat pozornost? Jedná se o okrasnou, ale také léčivou a hojivou rostlinu. A co teprve její účinky! Aloe pečuje o vlasy, pleť i tělo. Pojďme se na ni podívat blíž.

 
ergita-sela-Z5SwZOqxjTE-unsplash
 

Léčivé účinky aloe jsou známé už tisíce let, pracuje s nimi čínská medicína a v posledních desetiletích ji hojně využívá i moderní západní medicína. Z aloe se získávají dva produkty – šťáva s projímavými účinky a bezbarvý gel, který má protizánětlivé, antibakteriální účinky a umí zmírňovat bolest.

Aloe se používá hlavně na spáleniny, drobná poranění a oděrky. Využití má i v léčbě kožních problémů jako jsou různé ekzémy či lupénka.

Své nenahraditelné místo si vydobyla také v kosmetice. Najdete ji například v krémech na ruce i obličej, mýdlech, opalovacích prostředcích, balzámech na rty nebo šampónech a mnohých dalších. Je oblíbená pro své hydratační, antioxidační, dezinfekční a detoxikační účinky. Pokud chcete vyrazit do boje s akné, drobnými jizvičkami nebo jemnými vráskami, jsou produkty s obsahem aloe vera tou pravou volbou. Ocení ji i vaše vlasy či třepivé nehty, které pomůže dostat zpět do kondice. V létě umí ulehčit pokožce namáhané sluncem. Proto často bývá součástí přípravků po opalování.

Nejlepší na tom je, že rostlinku aloe si můžete pěstovat i u vás doma. A zvládnou to i pěstitelé-začátečníci. Aloe je poměrně nenáročná, stačí jí místo na slunci, které miluje, případně zvládne i polostín. Pokud ji občas zapomenete zalít, přežije to, jedná se totiž o sukulent.