V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APP20"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Přírodní zázrak jménem aloe vera

 

přírodní zázrak jménem aloe vera

 

Aloe vera neboli aloe pravá je opravdu zázračná. Proč bychom jí měli věnovat pozornost? Jedná se o okrasnou, ale také léčivou a hojivou rostlinu. A co teprve její účinky! Aloe pečuje o vlasy, pleť i tělo. Pojďme se na ni podívat blíž.

 
ergita-sela-Z5SwZOqxjTE-unsplash
 

Léčivé účinky aloe jsou známé už tisíce let, pracuje s nimi čínská medicína a v posledních desetiletích ji hojně využívá i moderní západní medicína. Z aloe se získávají dva produkty – šťáva s projímavými účinky a bezbarvý gel, který má protizánětlivé, antibakteriální účinky a umí zmírňovat bolest.

Aloe se používá hlavně na spáleniny, drobná poranění a oděrky. Využití má i v léčbě kožních problémů jako jsou různé ekzémy či lupénka.

Své nenahraditelné místo si vydobyla také v kosmetice. Najdete ji například v krémech na ruce i obličej, mýdlech, opalovacích prostředcích, balzámech na rty nebo šampónech a mnohých dalších. Je oblíbená pro své hydratační, antioxidační, dezinfekční a detoxikační účinky. Pokud chcete vyrazit do boje s akné, drobnými jizvičkami nebo jemnými vráskami, jsou produkty s obsahem aloe vera tou pravou volbou. Ocení ji i vaše vlasy či třepivé nehty, které pomůže dostat zpět do kondice. V létě umí ulehčit pokožce namáhané sluncem. Proto často bývá součástí přípravků po opalování.

Nejlepší na tom je, že rostlinku aloe si můžete pěstovat i u vás doma. A zvládnou to i pěstitelé-začátečníci. Aloe je poměrně nenáročná, stačí jí místo na slunci, které miluje, případně zvládne i polostín. Pokud ji občas zapomenete zalít, přežije to, jedná se totiž o sukulent.