OSLAVTE DEN ŽEN SE SLEVOU AŽ 25 % NA LANCÔME, SENSAI, CHLOÉ, STILA, BURBERRY A MNOHO DALŠÍCH

Měsíc knihy aneb Co hýbe knižním světem

Měsíc knihy aneb Co hýbe knižním světem


Už od roku 1955 je březen zasvěcený knihám, knihomolům a podpoře čtení obecně. A právě v březnu uvádí mnoho vydavatelství na trh ty nejžhavější novinky roku. Které to letos jsou? Načerpejte inspiraci, co nejen na jaře číst.

23. března proběhl Velký knižní čtvrtek, největší svátek pro všechny knihomoly. O co jde? Dvakrát do roka vychází v jeden den větší množství zajímavých knih, pořádají se jejich veřejná čtení a je možné je zakoupit za výhodnější cenu. Jarní várka je již na pultech knihkupectví, které tituly by neměly uniknout vaší pozornosti?

kari-shea-apcUIqOPEIo-unsplash

Mexikopedie 2: abecedáře mexické kultury, Eva Kubátová

Pokračování netradičního abecedního cestopisu od české autorky Evy Kubátové obsahuje stejně jako první díl 27 kapitol, které se věnují zajímavým místům této obrovské pestrobarevné země, místní hudbě, chilli nebo mexickému wrestlingu. Že není Mexiko na vašem cestovním bucket listu? Po přečtení Mexikopedie určitě bude.

Funny Girl, Nick Hornby

Oblíbený britský spisovatel přichází s dalším humoristickým románem, který čtenáře přenese do 60. let dvacátého století, kdy bylo téměř možné cokoliv. Hlavní hrdinka Barbara si splní svůj sen a stane se televizní hvězdou. Je ale sláva a život v showbyznysu opravdu to, co chce? Přečtěte si Funny Girl a zjistíte to.

U severní zdi, Petra Klabouchová

Někdo chce pomstít dávný zločin, který ho v padesátých letech, když byl ještě dítě, připravil o rodinu. Uspěje tajemný mstitel – Muž s dírou v srdci? A přinese mu to klid? Po bestselleru Prameny Vltavy přichází česká spisovatel Petra Klabouchová s dalším románem, který se vrací do historie. Napínavý příběh přečtete jedním dechem.