OSLAVTE DEN ŽEN SE SLEVOU AŽ 25 % NA LANCÔME, SENSAI, CHLOÉ, STILA, BURBERRY A MNOHO DALŠÍCH

Jak správně pečovat o vlasy

jak správně pečovat o vlasy

 

Chcete mít krásné a lesklé vlasy plné vitality? Naučte se o ně správně pečovat. Není to žádná věda, poradíme vám!

 
averie-woodard-4nulm-JUYFo-unsplash
 

Vhodná kosmetika

Klíčem ke krásným vlasům je vhodně zvolená vlasová kosmetika. Vybírejte ji s ohledem na typ vašich vlasů. Co vyhovuje vaší kamarádce, nemusí být ideální pro vás. Máte je spíše jemnější a zplihlé? Pak sáhněte po šamponech na objem vlasů a vyhněte se těm, které by je naopak zatížily a ještě více přispěly k jejich zplihnutí – zapomeňte třeba na řady určené k hluboké regeneraci, pro poškozené vlasy atd. Ty jsou vhodné pro suché vlasy (často přirozené kudrny) a vlasy poškozené například častým barvením, odbarvováním nebo tepelnou úpravou.

Nejste si jistí typem svých vlasů? V dnešní době naštěstí většina značek na svých produktech jasně komunikuje, pro jaké vlasy je vhodný a jak o ně pečuje. Neponechte nic náhodě a čtěte cedulky pozorně. Nebo se poraďte se svým kadeřníkem!

 

Správná aplikace

Možná si řeknete – co je na tom složitého? Umýt vlasy si umí každý. Ne vždy to platí. Víte třeba, že kondicionér i maska se nanáší jen od středních délek ke konečkům vlasů? Nanášení na pokožku hlavy je absolutní tabu, vlasy by to zatížilo a druhý den byste je mohli umývat znovu. Samozřejmě kromě speciálních druhů masek pečujících právě o vlasovou pokožku. Také je vhodné je nanášet ne přímo do mokrých, ale do ručníkem vysušených vlasů. Opět doporučujeme přečíst si instrukce.

 

Barvení

Barvíte si vlasy? Svěřte se do rukou odborníků, kteří používají profesionální barvy i kosmetiku a doporučí vám vhodné produkty pro domácí následnou péči. Díky tomu vám barva i lesk vydrží delší dobu.

 

Správné foukání

Ano, i vysoušení vlasů má svá pravidla. Pokud si vlasy myjete a tím pádem i foukáte často a občas navíc třeba i žehlíte, nezapomínejte používat termo-ochranné přípravky, které vlasy chrání před poškozením vysokou teplotou. A jak na správné foukání? Vlasy byste neměli okamžitě po umytí začít foukat zcela mokré. Vysušte je ručníkem a nechte je v něm chvíli odpočívat (vyhněte se zamotání do turbanu, aby se zbytečně nelámaly). K vytvarování použijte kulatý kartáč, případně vám postačí čisté prsty.   

 

Vhodný styling

Styling je takovou závěrečnou tečkou vlasové rutiny. Stejně jako jinde, i zde platí, že všeho moc škodí. Se stylingovými produkty to tudíž moc nepřehánějte, abyste vlasy hned po umytí a vyfoukání nezatížili. Zvolte jeden, maximálně dva – třeba na objem a fixaci nebo termo-ochranný a fixační. Sáhněte po takových produktech, které jsou vhodné pro váš typ vlasů a které vlasům zachovají jejich přirozený pohyb a umožní snadné rozčesávání.