OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Jak pečovat o vlasy

Jak pečovat o vlasy


Toužíte po krásných lesklých vlasech, které budou vaší chloubou? Díky správné péči je můžeme mít i vy. Možná si říkáte, že pečovat o vlasy není žádná věda. To je sice pravda, ale bez pár základních informací a pravidel se neobejdete. Poradíme vám, na co si dát pozor.

element5-digital-WCPg9ROZbM0-unsplash

Jaký typ jste?

Kudrny vyžadují jiné produkty než jemné, suché nebo barvené vlasy. Znát typ a potřeby své hřívy je základem pro tu správnou péči, díky tomu budete moct vybrat tu nejvhodnější vlasovou kosmetiku přesně pro vás.

Méně je více?

Kolik produktů během jedné kosmetické rutiny použít? Je dva málo a čtyři už moc? Jak to vlastně je? Základem, o kterém nikdo nepochybuje, je šampon, který vlasy vyčistí a dodá jim hydrataci. Pak by měla následovat péče v podobě kondicionéru. Pokud ale vlastníte velmi pevné vlasy, možná vám kondicionér stačit nebude, pak musíte po každém mytí aplikovat masku. Ve všech ostatních případech stačí maskou nahradit kondicionér jednou za týden až dva.  

Pozor i na množství produktu, které používáte. Pokud se vám po umytí vlasy rychle umastí nebo při vysoušení cítíte nepříjemný lepkavý pocit, velmi pravděpodobně jste to s šamponem nebo péčí trošku přehnali. Některé produkty jsou navíc koncentráty, v takovém případě vám postačí opravdu minimální množství.

To samé platí i u stylingu. Pokud se bez něj neobejdete, mějte při aplikaci opravdu lehkou ruku, abyste vlasy zbytečně nezatížili. Zejména suchý šampon používejte opravdu jen v těch nejnutnějších případech.

Střídat, nebo ne?

Ano i ne, záleží na kontextu. Určitě je dobré mít šampon, kondicionér, masku a případně i styling z jedné ucelené řady. Vzájemně se doplňují, a dodají tak vašim vlasům komplexní péči. Na druhou stranu je dobré to občas prostřídat. Ne, teď si neprotiřečíme. Střídáním nemyslíme kombinovat produkty různých značek a řad mezi sebou, ale při každém mytí použít jiný šampon s péčí. Proč? Pokud byste to nedělali, vlasy i pokožka si na jeden typ produktu zvyknou a postupem času budou odolnější i vůči jeho účinkům, vlasy se mohou taky rychleji mastit nebo naopak dojde k vysušení pokožky hlavy. Zkuste to a sami pocítíte rozdíl.

Odpočinek pro vlasy?

Ano, i naše hříva potřebuje čas od času vydechnout. Pokud jste zvyklí nosit každý den culík nebo drdol, je fajn to prostřídat s volně rozpuštěnými vlasy. Často je žehlíte? Dopřejte jim občas pauzu, výsledky regenerace poznáte na první dotek. To samé platí i v případě česání, dejte si na to pozor zejména v případě mokrých vlasů, které jsou citlivější a díky tomu i náchylnější k mechanickému poškození a lámání.