OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Jak pečovat o vlasy během léta

jak pečovat o vlasy během léta

 

Nejoblíbenější roční období se nezadržitelně blíží. Léto, dovolené, horské výšlapy, výlety na kole, koupání a opalování. Taky už se nemůžete dočkat, ale zároveň máte lehké obavy, co slunce, pot a mořská či chlorovaná voda udělá s vašimi vlasy? Nemějte! Poradíme vám, jak o ně pečovat.

 
adventure-beach-blonde-hair-590513
 

Léto představuje pro vaše vlasy opravdu jedno z nejnáročnějších období. Jsou namáhané a mají sklon k vysušování a lámání. Dobrou zprávou ale je, že jim stačí dopřát tu správnou péči a vaše hříva bude i během slunečních letních dní v kondici! Ostatně ochrana vlasů před externími faktory jako je právě sluneční záření a chlorovaná či mořská voda by se měla stát stejnou samozřejmostí jako ochrana pokožky během pobytu na slunci a po něm.

 

Chraňte a regenerujte

Základem je dostatečná péče a ochrana. Ideální jsou solární řady, které vlasy chrání před UV zářením. Speciální letní vlasové spreje tvoří na vlasech ochranný film, který je tak chrání před účinky slunce a slané i chlorované vody. V případě barvených vlasů navíc často také ochraňuje barvu před vyblednutím. Pokud cítíte, že jsou vaše vlasy suché, oživte je pomocí olejů, které jim dodají i potřebné živiny. Během dne můžete vlasy zvlhčit s okamžitým účinkem díky hydratačním sprejům. Nebojte se je aplikovat i několikrát denně.

Klíčová je během letních dní také dostatečná regenerace a hydratace. Nahraďte aspoň dvakrát týdně kondicionér hloubkově vyživující a hydratační maskou. Pomůžete tak vlasy nejen zavlažit, ale i obnovit jejich přirozenou ochrannou vrstvu.

 

Nechte na hlavě

Co vaše vlasy spolehlivě ochrání? Přece pokrývka hlavy, nezapomínejte na ni! Ať už zvolíte slušivý klobouk, šátek nebo třeba kšiltovku, ujistěte se, že je z prodyšného materiálu. Předejdete tak pocení a případnému zapaření pokožky i vlasů.

Závěrečný tip:

Nenecháte fén či žehličku odpočinout ani v létě? Nezapomeňte před jejich použitím aplikovat vhodné přípravy na ochranu vlasů před teplem.