NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Jak odstranit gel lak v domácím prostředí

Jak odstranit gel lak v domácím prostředí


Chcete si čas od času dopřát profesionální manikúru nebo si zapéct nehty doma, ale nechce se vám pak investovat čas a peníze do odlakování? Žádný problém, poradíme vám, jak bezpečně odstranit gelový lak i v pohodlí domova.

allison-christine-0gTyPRZXnho-unsplash

Co k tomu budete potřebovat? Zatímco s běžným lakem si poradí klasický odlakovač, v případě gel laku se neobejdete bez jeho acetonové verze, kterou seženete ve specializovaných prodejnách. K tomu si připravte vatové tamponky, alobal a pomerančové dřívko.

Tamponky nastříhejte na obdélníčky o trochu větší než vaše nehty, opravdu poctivě je namočte v acetonovém odlakovači, přitiskněte na nehet a pevně zabalte alobalem. Je důležité ho co nejvíc utáhnout, aby tamponek dosedal přímo na nehet. S upevněním vám případně mohou pomoct speciální klipsy na nehty.

Odlakovač nechte působit cca 10-15 minut podle počtu vrstev a pak opatrně sundejte. V ideálním případě se vám odchlípne celá nalakovaná plocha, častěji ale nastane situace, kdy bude potřeba zbytky laku jemně odstranit pomerančovým dřívkem a nehty pak dočistit. A protože dostaly celkem zabrat, dopřejte jim péči v podobě olejíčku na nehty nebo masky na ruce.