V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APP20"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak na pigmentové skvrny

jak na pigmentové skvrny

Trápí vás tmavé flíčky na obličeji, v dekoltu nebo na rukou? Jedná se o tzv. hyperpigmentaci či jinak řečeno pigmentové skvrny. Menší či větší flíčky světle až tmavě hnědé i načervenalé barvy se nejčastěji objevují na místech vystavených sluníčku a zároveň těch nejviditelnějších. Co je způsobuje, lze jim předcházet a jak se jich zbavit?

redheads-gbea9f3c5d_1920

Proč vznikají

Mezi příčiny vzniku pigmentových skvrn patří hormonální nerovnováha – například v období menopauzy nebo těhotenství – či užívání hormonální antikoncepce. Nejčastěji je ale způsobuje vystavení prudkému slunečnímu záření bez dostatečné ochrany pokožky. Zároveň je to jediný původce, s nímž lze účinně bojovat a správnou péčí vzniku skvrn předcházet. Co pro to musíte udělat? Používat krém s ochranným faktorem alespoň SPF30, na obličej ideálně padesátku. Pokud se cíleně opalujete, obnovujte vrstvu krému každé dvě hodiny, případně po každém koupání nebo když se zpotíte.

Jak se jich zbavit

Některé skvrny vznikají těsně pod povrchem kůže, a právě s těmito si poradí kosmetické přípravky. Ideální volbou jsou krémy či séra s obsahem retinolu, vitaminu C, kyseliny glykolové nebo niacinamidu. Pokud zvolíte přípravky s retinoidy, používejte je vždycky jen na noc. Pokožka je po nich totiž velmi citlivá na UV záření.

Pokud skvrny vznikly v hlubších vrstvách pokožky, kosmetické přípravky nebudou v boji s nimi stačit. Jak to zjistíte? Ani po delší době pravidelného používání neuvidíte výsledky. V takových případech vám může pomoci estetická medicíny.

Nejlepší je samozřejmě vzniku neoblíbených pigmentových skvrn předcházet díky krémům s dostatečným ochranným faktorem.

Účinní pomocníci

Mezi další produkty, které vám v boji s hyperpigmentací mohou pomoci, patří například sérum Super Glow Serum od značky čisté kosmetiky one.two.free s obsahem vitaminu C! Pokožku nejen rozjasňuje, omlazuje a dodává jí energii, ale zároveň redukuje pigmentové skvrny a akné.

S tmavými skvrnami si poradí i sérum Correcteur Lumière od Eisenberg. Viditelně je redukuje a dodává pleti sjednocený vzhled. Kromě vitaminu C sérum obsahuje také vitamin E, který pleť chrání před škodlivým působením slunečních paprsků a oxidací buněk.

Na řešení hyperpigmentace se zaměřuje i rozjasňující sérum Brightening Serum: Phyto-Complex & Rumex Leaf Extract od Grown Alchemist. Skvrny redukuje, pleť projasňuje a sjednocuje její tón.