V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APP20"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

DIY dárky na poslední chvíli

DIY dárky na poslední chvíli

Možná to taky znáte – do Štědrého dne zbývá zbývají už jen tři dny a vy jste zjistili, že vám ještě nějaké dárky chybí. Zachvátí vás panika, protože víte, že je nezvládnete sehnat včas. Co teď? Nastal čas na ručně vyráběné dárky. Dobrou zprávou je, že DIY dárky nemusí být vůbec složité, aby udělaly velký dojem. Ve skutečnosti existuje spousta nápadů na handmade dárky, které jsou natolik jednoduché a rychlé, že je zvládnou i ti, kteří si na kutilství nepotrpí.

egg-nog-gae9192732_1920

Domácí vaječný likér

Dárek, který se dá zkonzumovat, je vždy sázkou na jistotu. A pokud ho navíc vyrobíte sami a s láskou, počítá se to dvojnásob. A takovou klasiku jako je vaječňák zvládnou i ti, kteří jinak v kuchyni moc času netráví. Postačí vám k tomu sedm ingrediencí a přibližně 40-60 minut času.

Personalizovaný zápisník

K výrobě tohoto dárku vám postačí obyčejný sešit či zápisník, barvy a trocha kreativity. Pomocí pastelek, fixů nebo třeba vodovek (a šablony, pokud potřebujete) můžete snadno a rychle obyčejný zápisník upravit podle osobnosti obdarovaného. Ozvláštnit ho můžete například přezdívkou, oblíbeným zvířetem, znamením zvěrokruhu nebo třeba iniciálami. Pokud si nejste jistí svými kreativními schopnostmi, můžete využít různé samolepky nebo washi pásky.

pexels-lisa-fotios-2769188

Originální fotoalbum

Fotky jsou vždy vděčným a velmi osobním dárkem. Zaskočte do některého fotolabu nebo do drogerií s foto strojem, během pár minut si vytiskněte fotky a vytvořte z nich fotoalbum. Pokud ho zrovna nemáte doma nebo ho nestihnete koupit, svému účelu poslouží klidně i běžný sešit. Stačí ho dozdobit kresbami, kolážemi nebo vtipnými komentáři k fotografiím.

Zdobené skleničky

Proměňte obyčejné skleničky nebo třeba svícny a další skleněné dekorace v originální kousky pomocí barev na sklo. Popusťte uzdu své fantazii a kreativitě a vytvořte kousky přímo na míru tomu, koho jimi chcete obdarovat. Barvy pořídíte v běžném papírnictví a skleničky v domácích potřebách nebo hypermarketech. Podobně snadno můžete ozdobit třeba i oblíbené plecháčky nebo porcelánové nádobí.