OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

3 tipy, jak se vypořádat s jarní únavou

3 tipy, jak se vypořádat s jarní únavou


Jste stále unavení, malátní, bolí vás hlava a máte pocit, že se vaše energie vytratila někam do neznáma? To vás pravděpodobně dostihla jarní únava. Brzké stmívání, více dní bez slunečního svitu, méně pohybu a změna biorytmů si právě na jaře vybírají svou daň. Poradíme vám, co dělat, abyste únavu porazili.

kinga-howard-FVRTLKgQ700-unsplash

Jídelníček

Pestrá a odlehčená strava je tou správnou cestou. Zaměřte se na potraviny, které vám pomůžou účinně bojovat s únavou. Mezi ně patří například luštěniny nebo celozrnné obiloviny a potraviny s obsahem hořčíku, železa či kyseliny askorbové. A také průběžně posilujte imunitu. S tím vám pomohou například vitaminy B, C. Doplňujte i vitamin D, kterého má většina lidí v zimním období nedostatek. Na vině je méně hodin slunečního svitu. Zkuste ovocné freshe nebo zeleninová smoothie a nezapomínejte na dodržování pitného režimu.

Pohyb

Věděli jste, že chůze patří mezi pohybové aktivity, které jsou v boji s únavou velmi účinné? A pokud ji navíc spojíte s pobytem na čerstvém vzduchu – okysličí se vám mozek, což prospívá regeneraci obecně – a ideálně i na slunci – načerpáte vitamin D –, máte naprosto ideální podmínky.

Odpočinek

Možná to zní jako klišé, ale dostatečný a vědomý odpočinek je pro regeneraci organismu opravdu důležitý, hlavně v podobě kvalitního spánku, kdy načerpáte fyzické i psychické síly. Na ty druhé máme tendenci občas zapomínat, proto si každý týden naordinujte čas jen sami pro sebe, kdy hodíte starosti aspoň na chvíli za hlavu, a věnujte se rodině, přátelům či koníčkům.