V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Podzimní matné rtěnky

podzimní matné rtěnky

Již několikátou sezonu po sobě jsou na podzim v kurzu matné rtěnky. Pošmourné počasí jako by přímo vyzývalo, abychom je po delší době opět vyndali ze svých kosmetických taštiček a šuplíků. Které barvy jsou letos trendy? A jak správně rtěnky nanášet, aby vám co nejdéle vydrželi? Dozvíte se v našem článku.

Makeup-application-wetlook-pink-nude-lipstick-0322-1280-x-1280

Červená

Rudé rty jsou nestárnoucí klasikou v jakémkoliv provedení, včetně toho matného. Tahle barva prostě nikdy nevyjde z módy. A navíc podzim krásně rozsvítí. Červené rtěnky jsou vhodné především pro běloskvoucí zuby, protože jim opticky přidávají žluté tóny. Myslete na to.

Vínová

Burgundy, vínová, do fialova… právě tyhle barvy jsou obecně asociované hlavně s podzimem. Navíc jsou opravdu lichotivé bez ohledu na to, zda máte alabastrovou pleť, nebo si ještě uchováváte zbytky opálení z letní dovolené. Velkou výhodou je, že právě tyhle tóny dodají vašim zubům krásný bělostný nádech. Krásným podzimním odstínem je například Burgundy Folly rtěnky Mad Matte Lipstick od Douglas.

Růžová

Výrazné růžové odstíny krásně naruší podzimní pošmourné počasí. Pokud si netroufáte na rudou rtěnku, je růžová tou správnou volbou. A pokud chcete letos udělat něco bláznivého, vyzkoušejte techniku color-blocking a spárujte ji třeba s korálovou tvářenkou nebo očními stíny. Je to jen na vás! Vyzkoušet můžete i tekutou variantu matné rtěnky, třeba Liquid Matte Lipstick od Elf v odstínu Tea Rose.

Nude

S nude odstíny neuděláte chybu v žádném ročním období, ani na podzim. Jsou ideální alternativou, pokud si netroufáte na žádné odvážné barvy, ale zároveň se nespokojíte jen s bezbarvým balzámem na rty. 

 

Matné rtěnky mají tendenci zdůraznit texturu vašich rtů, je tedy potřeba o ně řádně pečovat, aby barva příliš nezalézala do vrásek. Ideální je jednou za týden použít jemný peeling na rty, který je zbaví suchých šupinek a zároveň je zjemní. Vyzkoušet můžete například Velour Lip Scrub od Jeffree Star Cosmetics.

Dbejte také na jejich pravidelnou a dostatečnou hydrataci. Pokud nemáte v aplikaci rtěnek velkou praxi, použijte jako první krok konturovací tužku, která vám pomůže se správným vykreslením. Případně můžete sáhnout i po štětečku, který vám též umožní precizní nanesení barvy. 

Tip: Rty můžete ladit třeba do barvy svých doplňků jako jsou šály, kabelky nebo klobouky.

Makeup-product-red-background-lipstick-triangle-0622-1280-x-1280HD0vdMG7VG5fD