V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Objevte přírodní zázrak bakuchiol

objevte přírodní zázrak bakuchiol

 

Zní to skoro jako nějaké kouzelnické zaklínadlo, že? Ale nehledejte v tom žádnou vědu, jedná se o kosmetickou ingredienci, jejíž popularita je na vzestupu. Seznamte se s bakuchiolem.

 
pexels-anna-shvets-5069396
 

Proč je tak oblíbený, když sotva umíme vyslovit jeho jméno? Je to totiž přírodní alternativa látky retinol. O té jste jistě slyšeli v dobrém a možná i ve zlém. Retinol – speciální forma vitamínu A – je skvělým bojovníkem s pigmentací a proti známkám stárnutí, a proto je velmi často účinnou složkou v anti-aging produktech. Občas ale může mít i méně příjemné vedlejší účinky, jako je například pálení, loupání či zarudnutí pleti. Nehodí se pro citlivou pleť, případně jen v té nejmenší možné koncentraci.

 

Kouzlo bakuchiolu

Pokud je vaše pleť citlivější, případně se vitamínu A musíte vyhýbat z jiných důvodů, máte nyní skvělou alternativu, dokonce přírodního původu. Je jí právě bakuchiol, který se nachází v listech a semínkách rostliny babchi. Ta se už dlouhá léta používá v indické a čínské tradiční medicíně. A v čem tkví jeho kouzlo? Má antioxidační a protizánětlivé účinky a podporuje tvorbu kolagenu. Pokožka je tak zpevněná, chráněná a rozjasněná.

V kůži působí na stejné receptory jako vitamín A, takže má velmi podobné účinky jako zmíněný retinol. Jen bez podráždění, protože chemické složení je zcela odlišné. Schopnost bakuchiolu redukovat pigmentové skvrny a jemné vrásky je stejná jako v případě retinolu. Na rozdíl od něj ale nezvyšuje citlivost pokožky na sluneční záření. Díky tomu můžete produkty s obsahem bakuchiolu bez obav zařadit i do své ranní kosmetické rutiny. Jeho velkou výhodou je, že se hodí pro všechny typy pleti a zároveň se mu nemusí vyhýbat ani těhotné a kojící ženy, jimž se používání kosmetiky s obsahem retinolu nedoporučuje.

Jak se vám líbí zázračný bakuchiol? Dáte mu šanci?