V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APP20"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak zpomalit růst chloupků?

jak zpomalit růst chloupků?

Holíte se žiletkou a otravuje vás, že to musíte dělat tak často? Taky jste si už kolikrát pomysleli, kdyby tak bylo možné zpomalit jejich růst?! A víte, že to jde? My ano a poradíme vám, jak na to.

Zpomalení růstu můžete docílit hned několika způsoby. A některé jsou opravdu snadné!

pexels-cottonbro-4156336

Správné načasování

Abyste chloupky oholili opravdu dokonale, měla by být vaše žiletka ostrá jako břitva. A také byste se měli holit po koupeli či sprše. Proč? Odpověď je jednoduchá – díky teplu se otevřou póry a vy tak máte šanci chloupky seříznout co nejvíc.

Kouzlo peelingu

Pomocí peelingu se zbavíte odumřelých částeček kůže, které by se jinak dostaly do spárů žiletky a částečně ji ucpaly. Když tyto buňky odstraníte, zpřístupníte tak chloupky a budete je moct seříznout rovnou u kořínku. Navíc v případě pravidelného používání jednou až dvakrát týdně (maximálně) některé chloupky už nevyrostou. A pamatujte, peeling vždycky před holením, ať už chcete zpomalit růst chloupků, nebo ne. Po holení je totiž kůže citlivá a peelingem byste ji mohli podráždit.

Vliv jídelníčku

Věděli jste, že i složení vašeho jídelníčku může mít pozitivní vliv na růst chloupků? Je to tak! Jedním z takových zázraků je „obyčejný“ mátový čaj. Ten totiž pomáhá potlačovat zvýšenou hladinu mužských hormonů, které způsobují růst nežádoucího či dokonce nadměrného ochlupení. Podobným zpomalovačem je také vitamin B6, takže až budete přemýšlet, co uvařit, vzpomeňte si na to a zařaďte do jídelníčku třeba banány, ryby nebo brokolici.

Speciální kosmetika

Se svou troškou do mlýna přišly i kosmetické firmy. Pokud berete tuto misi opravdu vážně, vyzkoušejte i produkty vyvinuté přímo ke zpomalení růstu chloupků. Sáhnout můžete po tělových i pleťových krémech, sérech nebo třeba deodorantech.