V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Jak správně skladovat kosmetiku

 

jak správně skladovat kosmetiku

 

Taky se vám někdy stalo, že jste musela třeba řasenku nebo krém na obličej vyhodit mnohem dřív, než bylo datum spotřeby? Věřte tomu, nebo ne, skladování kosmetiky ovlivňuje její trvanlivost a má svá pravidla! Poradíme vám, jak se o líčidla, krémy nebo laky na nehty starat, aby vám vydržely co nejdéle.

 
assorted-blur-close-up-container-1115128
 

Každý produkt má na základě své konzistence a balení trochu jiné nároky na skladování – jinak se chovají krémy na obličej, jinak třeba pudr, ovšem i tak platí, že žádné kosmetice nesvědčí časté střídání teplot, vlhkost a světlo. Což je paradoxně prostředí většiny koupelen, kde se běžně kosmetika uchovává. Ale nebojte, nic není černobílé.

 

 

Koupelna ano, či ne?

Je sice pravdou, že vlhkost a střídání teplot jsou v koupelně na denním pořádku, zejména během sprchování (vlhkost) nebo fénování (horko), ale to neznamená, že musíte veškerou kosmetiku přesunout někam jinam. Některý produktům, jako jsou například pudry nebo stíny na oči, postačí, že se na ně nebude prášit a svítit na ně světlo, ať už denní nebo umělé. U těch ostatních zvolte k uskladnění nejnižší poličku, kam vlhkost proniká méně, nebo skříňku co nejdále od sprchového koutu nebo vany. Pokud můžete, snažte se v koupelně pravidelně větrat a udržovat konstantní teplotu. Většině produktů svědčí konstantní teplota v rozmezí 10-25 stupňů Celsia.

 

A co lednice?

Lednička ano, na mrazák zapomeňte. Některým produktům skladování v ledničce vyhovuje. Jedná se například o choulostivější krémy a séra. Těm bude nejlépe při teplotě plus mínus okolo 12 stupňů Celsia. Pokud máte ráda přírodní kosmetiku, která je bez konzervantů, skladování v ledničce na chladném a tmavém místě může její životnost prodloužit. Ale pozor, i tak je kratší než u běžné kosmetiky, většinou okolo půl roku. Víc informací najdete vždycky na obale produktu. V ledničce můžete uskladnit taky krémové rtěnky, krémové oční stíny nebo třeba tvářenky. Někdo zde uchovává i laky na nehty, které při působení tepla tuhnou a hůře se s nimi pracuje.

 

Parfémy

Speciální pozornost při skladování vyžadují parfémy. Ty je ideální skladovat přímo v jejich původní krabičce, aby se nedostaly do styku se světlem, o teplu ani nemluvě!

 

Pozor na prsty

Kosmetice můžete prodloužit život i tím, že obsah nebudete nabírat přímo prsty, ale použijete hygieničtější špachtličku. Vyvarujete se tak přenášení mikrobů a bakterií z prstů do krému nebo make-upu. Úplně ideální je pak balení produktu s pumpičkou – nejen že vám odpadne problém, jak krém nebo make-up šetrně nabírat, ale obal zároveň nepropouští vzduch a zamezuje tak potenciální oxidaci. 

Skladujte svá líčidla s ohledem na jejich povahu a prodlužte jim život!