OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Zpátky do školy! Jak posílit dětskou imunitu?

Zpátky do školy! 

Jak posílit dětskou imunitu? 

 
kindergarten-2204239_640
kids-1093758_640
child-1864718_640

Prázdniny pomalu končí a děti se tak brzy vrátí do škol a školek. To znamená nápor na jejich imunitní systém. Jak posílit obranyschopnost našich potomků, aby hned po pár dnech neulehli do postele?

Podle lékárnice Ivany Lánové je už září vhodným obdobím pro posilování imunity. „Ideální je podávat přípravky na imunitu od podzimu do jara, tedy při zařazení dítěte do kolektivu a v rizikovém období při zvýšeném výskytu onemocnění. Doba užívání jednotlivých přípravků vyplývá z jejich podstaty. U biologicky aktivních polysacharidů se doporučuje preventivní podávání minimálně dva až tři měsíce, ale i déle, až šest měsíců,“ vysvětluje lékárnice ze sítě lékáren Benu.

Když už dítě onemocní, vlastně „jen“ zvýšíte dávku těchto přípravků.

Dodávejte zinek, vitamin C a D

Kromě přípravků na podporu imunity se hodí přidat i vitaminové a minerální přípravky samotné. Při akutních onemocněních sáhněte po přípravcích se zinkem, z vitaminů doplňujte hlavně vitamin C. 

S příchodem podzimu a sychravého počasí bývá organismus unavenější, chybí mu sluníčko a je náchylnější k nemocem. Proto je potřeba mu doplnit také vitamin D, který se nám jinak přirozeně vytváří právě ze slunečního záření.

Vhodná jsou také homeopatika, která mohou užívat všichni bez omezení. Nemají žádné nežádoucí účinky a nevykazují interakce s dalšími léky. Můžete je používat i jako doplněk ke klasické léčbě.

 

Správná životospráva - půl zdraví

Dobré fungování imunitního systému podpoříte ale i bez léků, stačí dodržovat zásady správné životosprávy. Ta zahrnuje dostatečný pitný režim a vyvážený jídelníček s omezením tuků, cukrů a koření. Rozhodně byste měli jíst hodně ovoce a zeleniny. 

Zařaďte do jídelníčku také esenciální mastné kyseliny, které si tělo neumí vyrobit samo. Zabraňují totiž vzniku dlouhodobého zánětu a tlumí alergické reakce.

A nezapomínejte ani na dostatek pohybu, kvalitní spánek, pobyt na čerstvém vzduchu a důkladnou hygienu dětí.

Pokud už na dítě „něco leze“ a jeho imunita je oslabená, porozhlédněte se po látkách rostlinného původu. „Vhodné jsou extrakty z echinacey, které se obvykle podávají od vypuknutí prvních příznaků nemoci až po dobu osmi týdnů. Pro podporu a posílení je dobré nasadit také probiotika či prebiotika. Ta podporují osídlení střeva přirozeným mikrobiomem, což je pro náš imunitní systém velmi důležité,“ doplňuje Ivana Lánová.