V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Ženšen a kurkuma: zázračné adaptogeny

ženšen a kurkuma: zázračné adaptogeny

Slyšeli jste už o adaptogenech? Jedná se o látky, které zvyšují celkovou odolnost organismu vůči stresovým situacím. Mezi ty nejznámější patří ženšen a kurkuma. Své místo mají v čínské medicíně či ajurvédě už tisíce let, v poslední době si našly cestu i do kosmetiky.

Crosscategory-beautyvisual-red-hair-arm-v1-092022-Web-Rendition

blog-adaptogen_1024x1024

Ženšen

Tento kořen patří mezi superpotraviny a je oblíbený, protože dodává energii a podporuje soustředění. Kromě toho také působí protizánětlivě, redukuje jemné linky či tmavé kruhy pod očima. Především ale stimuluje tvorbu kolagenu, který je důležitý pro pružnost a pevnost pokožky. Také pomáhá zahánět stres a pyšní se silnými antioxidačními účinky. Prostě dokonalý po všech stránkách, a proto se nedivíme, že je součástí nejrůznějších kosmetických produktů. Jedním z nich je noční krém Ginseng Infusion Night Cream od značky Erborian, jenž přes noc blahodárně působí na pleť. Ta je pak pevnější, pružnější a projasněná.

Kurkuma

Tento zlatavý prášek pravděpodobně znáte spíš z oblasti vaření jako exotické pikantní koření. Kromě výrazné chuti je kurkuma známá hlavně díky svým protizánětlivým účinkům nebo schopností vyhlazovat jemné vrásky. Umí taky ochránit kožní buňky proti oxidačnímu stresu. A právě z těchto důvodu se stala kurkuma nepostradatelnou součástí pleťové kosmetiky. Najdete ji například v masce na obličej Turmeric & Cranberry Seed Masque od Kiehl´s. Je ideální zejména pro unavenou pleť, které dodá jas, zářivou texturu i hebnost a celkově viditelně zlepší její stav.

kurkuma3-jpgJDPxx0xl1tTjr