SLEVA 20 % PŘI NÁKUPU NAD 1390 KČ A 25 % NA ADVENTNÍ KALENDÁŘE!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Zbavte se tmavých kruhů pod očima

Zbavte se tmavých kruhů pod očima

Někdo na ně trpí méně, někdo více, všichni se jich ale chceme zbavit. Čeho? Přece neoblíbených tmavých kruhů pod očima. Poradíme vám, jak s nimi zatočit.

Skincare-beautyvisual-joana-hydrating-eyecreme-092022-Web-Rendition

Předně je potřeba říct, že tmavé kruhy nejsou povrchové nedokonalosti, jak by se mohlo zdát. Jedná se spíše o žilky, které prostupují tenoučkou vrstvou kůže pod očima, takže tato pokožka vykazuje zbarvení do modra. Často také vznikají kombinací pigmentu, díky kterému je pokožka tmavší, a zarudlá z rozšířených cév.

Zatímco jednou z příčin jsou genetické dispozice či stárnutí, druhým faktorem je také životní styl: namáhání očí, nedostatek spánku, nadměrná konzumace alkoholu nebo nevyvážený jídelníček. Ano, to vše přispívá ke vzniku nepopulárních tmavých kruhů pod očima.

Jaká barva je na zakrytí nejvhodnější? Tvrdí se, že zelený korektor zvládne neutralizovat červené flíčky. Modrá a fialová jsou nejběžnější tóny kruhů pod očima. Jim opačná je oranžová a růžová, což z nich dělá dokonalé odstíny pro barevné korekci těchto tmavých kruhů.

Ale pozor, jen korektor sám o sobě si s tmavými kruhy neporadí. Následující tipy mu v tom rozhodně pomůžou.

1.       Pečujte o své oční okolí. Zkuste speciální oční krém nebo sérum obohacené o kofein, kyselinu hyaluronovou, ceramidy a vitamin C. Toto složení pokožce dodává hydrataci, rozjasňuje ji a posiluje jemnou kůži okolo očí.

2.       Vyzkoušejte vychlazené hyaluronové gelové polštářky, které rozproudí lymfu, čímž dojde z redukci otoků. Kyselina hyaluronová navíc podporuje vazbu vlhkosti také v hlubších vrstvách pokožky.

3.       Opravte: Růžový nebo broskvový korektor vytvoří nude podklad pro concealer.

4.       Zamaskujte: Concealer na bázi žluté barvy neutralizuje fialové tóny a zajistí silné krytí.

5.       Rozjasněte: Zakončete svou rutinu rozjasňovačem a vytvořte tak iluzi široce otevřených očí.

Skincare-product-cubes-eyecream-svs-florence-onetwofree-kylie-unlimited-Web-Rendition

S péčí o oční okolí vám pomůže například oční L-Carnosine Anti-A.G.E. Eye Cream od Derma Cosmetics. Díky speciální ingredienci L-CARNOSINE dochází ke stimulaci vlastní produkce kolagenu a podpoře regenerace buněk. Redukuje otoky a vrásky.

Dalším šikovným pomocníkem je oční fluid Look Alive Eye Balm od Florence by Mills. Díky chladivému aplikátoru budete vypadat odpočatě i po prohýřené noci.

Vaše oční okolí krásně zrevitalizuje, rozzáří a hydratuje oční krém Eye Cream značky Kylie Skin. Kromě toho si poradí i s otoky a kruhy pod očima.

Otoku redukuje také oční krém Eye Wonder Cream od one.two.free! Krom toho citlivou pokožku okolo očí hydratuje a vyživuje. Rychle se vstřebává a hodí se i pod make-up.