V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDEALS11"!

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Zázrak jménem vitamin E

zázrak jménem vitamin e

 

Slyšeli jste už někdy o vitaminu E a jeho blahodárném vlivu na pleť? Je to bojovník s volnými radikály, který regeneruje, hydratuje a pečuje. Představíme vám hned několik důvodů, proč byste ho měli znát a chtít!

 
ian-dooley-y_CSTKJ0bEs-unsplash
 

Pleť a antioxidanty

Vitamín E patří do skupiny tzv. antioxidantů. Co to je? Ve zkratce lze říci, že se jedná o látky, které bojují proti volným radikálům a tím pádem i proti stárnutí buněk. Vitamin E tak výrazně přispívá ke zpomalení stárnutí pleti. Ale to není všechno. Tento klíčový antioxidant pokožku chrání před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí. Kromě toho pleť regeneruje, a to ve všech jejích vrstvách, hydratuje, urychluje hojení kůže – poradí si dokonce i s jizvami a striemi – a pomůže s vyhlazením vrásek. Jedna z forem vitaminu E dokonce umí ochránit před UVB zářením a zatočit s pigmentovými skvrnami a kruhy pod očima. Prostě hotový zázrak. A co je jeho zdrojem? Získává se z ořechů nebo pšeničných klíčků, ale v přirozené formě ho najdete i v dalších potravinách – třeba v oříškách, másle nebo mléku.

Kosmetiku s vitaminem E oceníte i v případě, že chcete své pleti dopřát pořádnou dávku hydratace. Vitamin E, zvaný také tokoferol, se totiž podílí na regulaci funkce kožních mazových žláz. Suché a dehydratované pokožce tedy můžete dát sbohem. Pokud budete produkty obsahující vitamin E používat pravidelně, výsledky uvidíte už za pár týdnů – a vydrží dlouho! Pleť bude pružnější, lépe prokrvená a na pohled ozdravená.

Trpíte ekzémem či lupénkou? Sáhněte po vitaminu E v podobě oleje a aplikujte ho přímo na postižené místo. Podrážděnou pokožku zklidní a hojí. Podobně pozitivní vliv má i na kůži popálenou od sluníčka.

 

Nehty i vlasy zajásají

Vitaminem E potěšíte také i své vlasy a nehty. Vlasy budou lesklejší a hladší, díky čemuž se snadněji rozčešou. A to nemluvíme o opečované pokožce hlavy a zabránění třepení konečků vlasů. Vitaminu E se také připisuje podíl na zpomalení tvorby šedin. Pro nehty je také požehnáním – zpevňuje je a zabraňuje tak jejich třepení. Pozitivní vliv má i na nehtovou kůžičku.

Tak co, dáte vitaminu E v kosmetice šanci?