V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APP20"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Zázrak jménem spánek

ZÁZRAK JMÉNEM SPÁNEK

8, 7,5 nebo snad 10? A jak dlouho spíte vy? Spánek je nedílnou součástí lidských, ale i zvířecích životů. Co je na něm vlastně tak důležité? Během něj si naše tělo odpočine, zregeneruje se a nabere síly do dalšího dne. To je ale jen jeden z důvodů, proč spíme. Spánek ale prospívá nejen našemu tělu, ale i mozku. Zjistěte, proč si dopřát 8 hodin spánku denně.

melatonin

1. Melatonin

Během spánku – ale pozor, jen za tmy – se tvoří melatonin, tzv. spánkový hormon, který má vliv na hormonální hladinu zejména u žen. Je také antioxidantem, což znamená, že naše tělo chrání před stresem. I před tím oxidačním, který má neblahý vliv na stav naší pokožky.

 

2. Dobrá nálada

Pokud se vyspíte dobře a dostatečně, je to na vás vidět. To samé platí i v opačném případě – nevyspalí lidé jsou nejen bez energie, ale také se hůř soustředí, jsou podráždění a nepříjemní.

smile
plet
 

3. Krásná pleť

Pamatujete si, jak jste vypadali ráno po vydařeném večírku? Asi to nebyl nejhezčí pohled, že? Kruhy pod očima, suchá pleť, možná fleky. Ano, dostatek spánku má vliv i na stav vaší pokožky. Vždyť i pohádková spící krasavice Růženka a Sněhurka měly obě krásnou zářivou pleť :). Hádejte proč.

 

4. Myšlení a koncentrace

Když spíte pravidelně dostatečně dlouho, nejenže si zlepšujete náladu, ale zároveň i bystříte své smysly a jste více psychicky odolní. S tím souvisí právě i schopnost rychlejších reakcí, snadnějšího učení a lepší koncentrace.

study
lapac
 

5. Snění

A konečně sny. Není to příjemné nechat se unést do říše snů?