NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Zatočte se sluneční alergií

zatočte se sluneční alergií

 

Těšíte se na horké letní dny, ale zároveň se trochu obáváte, jak se na vaší pleti podepíše sluníčko? Nedejte letos sluneční alergii šanci!

mayur-gala-2PODhmrvLik-unsplash
 

Trápí vás zejména během léta svědivá vyrážka, která se objeví, sotva se trochu déle zdržíte na sluníčku, ať už v horách nebo u moře? Pak vězte, že to je velmi pravděpodobně sluneční alergie. Pokožka tak reaguje na intenzivní vystavení slunci. Pupínky se nejčastěji vyskytují v okolí dekoltu, na krku, obličeji, ale výjimkou nejsou ani ruce. Dobrá zpráva je, že existují způsoby, jak se jí bránit.

Základem prevence je postupné a krátkodobé vystavování se sluníčku, aby si na něj pokožka zvykla. Pomáhá také betakaroten či vitamíny C a E, které pokožku chrání před škodlivým zářením a zároveň vám díky nim vydrží opálení déle. Přímo v létě vám pomůže i oblečení, zejména pokrývky hlavy.

Víte, že sluneční alergií trpíte, ale zároveň se nechcete vzdát opalování? Sáhněte po opalovacích krémech s vyšším faktorem, případně po produktech speciálně určených na sluneční alergii. Pokud se chystáte k moři, pomůže vám se po každém koupání opláchnout sladkou vodou, protože i sůl může k alergii přispívat. A pro jistotu si s sebou nezapomeňte taky přibalit léky na alergii. Krásnou dovolenou!