NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Zadáno pro muže: Jak pečovat o vousy

zadáno pro muže: jak pečovat o vousy

Holit si obden či dokonce každý den vousy a udržovat je v požadovaném tvaru není žádná legrace. Vaši partneři, bratři či kamarádi vám to určitě potvrdí. Naštěstí existuje pár triků a produktů, které jim jejich péči usnadní. Následující článek je tedy zadaný přímo pro pány.

Skincare-beautyvisual-men-shaving-beard-052023-Web-Rendition

Jak udržet ten správný tvar

Čím delší vous je, tím je silnější a bohužel také neposlušnější a těžší na úpravu. Pokud svým vousům nevěnujete tu správnou péči, nebudou s vámi „spolupracovat“. Jak na to? Nebojte se sáhnout po třech produktech, které vám s udržením tvaru pomohou. Jedním z nich je speciální mýdlo na vousy pro každodenní hygienu, díky kterému budou vousy poddajnější a snazší na úpravu. Neobejdete se ani bez pořádného kartáčku nebo hřebenu – záleží na osobní preferenci. A konečně – pokud potřebujete udržovat správný tvar, zejména knírku – sáhněte po speciálním oleji. Ten pomáhá vousy uhladit a zjemnit. A v neposlední řadě samozřejmě poslouží i speciální stylingové produkty jako je třeba vosk na vousy.

Skincare-product-men-beauty-beton-plate-shiseido-biotherm-eisenberg-unlimited-Web-Rendition

Jak na holení

Skoncujte s nepříjemnými následky holení jako jsou drobné ranky nebo pořezání od žiletky. Pár tipů udělá z nepříjemné povinnosti příjemný rituál. Které to jsou?

Neholte se jen tak, připravte svou tvář tak, jak to dělali lazebníci – zahřejte svou tvář horkým ručníkem. Nebo se jednoduše oholte během nebo po sprše, výsledek bude stejný jako s ručníkem.  

Používejte ty správné pomůcky jako je třeba štětec na pěnu na holení. Ten totiž při jejím nanášení pomáhá vousy nadzvednout a lépe je připraví na holení. Vyhnete se tak zarudnutí pokožky. Vyzkoušejte gel na holení Shaving Gel od Biotherm Homme s obsahem silikonového vosku, který ochraňuje pleť a ulevuje od vyrážky. Nebo třeba krém Shaving Cream od Shiseido, který pomáhá předcházet pořezání a na pokožce zanechává ochrannou hydratační vrstvu. 

Starejte se o svůj holicí strojek či žiletku. Udržujte je v čistotě a vždy ostré. Mezi jednotlivými tahy ho oplachujte ve studené vodě.

Nepříjemné vyrážce zabrání speciální kosmetiku po holení. Pokud máte citlivou pokožku, vyhněte se parfemovaným produktům, které by ji jen podráždily. Zkusit můžete například gel po holení Gel Après-Rasage Apaisant od Eisenberg, který je vhodný právě i pro citlivou pleť, kterou zklidňuje, hydratuje a regeneruje.

A na závěr nezapomeňte použít parfém. Třeba novinku For Him Bleu Noir s nezaměnitelnými dřevitými tóny z dílny Narciso Rodriguez pro elegantní přitažlivost.

Skincare-product-men-beauty-stone-edge-tomford-michaelkors-narcisorodriguez-unlimited-Web-Rendition