V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Vraťte vlasy do formy

vraťte vlasy do formy

 

Dostaly vaše vlasy během léta trošku zabrat? Není se čemu divit. Slunce, mořská voda, pot, chlor, klimatizace – to všechno jsou faktory, které jejich kondici zrovna neprospívají. Ale žádný strach, díky pár trikům je dostanete zpátky do formy.

 
woman-586185_1920
 

Většinu z nás po létě trápí vysušené vlasy, roztřepené konečky a leckdy může dojít i na lámání. Kadeře totiž během teplých dní ztrácí hydrataci, jsou méně pružné a stávají se křehčími. Kvůli tomu mají pak sklon ke zmíněnému lámání a třepení.

 

Navštivte kadeřníka

Ze všeho nejdřív byste se měli svěřit do péče odborníka, který vám roztřepené konečky zastřihne. Kromě toho vám pomůže oživit barvu a vlasy umí zregeneruje pomocí speciálních kúr. Je dobré se s ním poradit ohledně následné péče, která se bude lišit podle typu vaší hřívy.

 

Hydratujte

Naprosto zásadní je dodat vlasům po létě dostatečnou vláhu. Jak na to? Zaměřte se na hydratační vlasovou kosmetiku. Skvělé jsou produkty s obsahem aloe vera. Zařaďte do své rutiny také masku, ideálně samozřejmě hydratační, případně regenerační. Prostě takovou, která vašim vlasům vrátí zdravý vzhled.

 

Chraňte

Klíčem ke zdraví vašich vlasů je správná péče a vhodná ochrana. Často totiž bývají vystavené i jiným zátěžovým faktorům. Jedním z nich je například tepelná úprava – čili vysoušení fénem, používání žehličky nebo kulmy. Vlasy jsou během jejich používání vystaveny extrémně vysokým teplotám. Neříkáme, že byste se těchto nástrojů měli vzdát, ale zkuste je nepoužívat tak často. Snižte teplotu, a hlavně vlasy chraňte speciálními termo-ochrannými produkty.

 

Pečujte

Péče o vlasy by měla být samozřejmou součástí vaší kosmetické rutiny. Jejím základem je volba vhodných produktů přesně pro váš typ vlasů – někdo je má jemnější, někdo sušší, jiné vlasy jsou pevné jako koňské žíně. Když jemné vlasy umyjete hloubkově regeneračním šamponem, velmi pravděpodobně je zatížíte a výsledkem bude zplihlý a mastný účes. Naopak pokud na silné vlasy použijete šampon pro jemné až zplihlé vlasy, zřejmě kýžený výsledek neuvidíte. Právě proto je potřeba vybrat produkty vlasové kosmetiky s ohledem na konkrétní specifika a potřeby právě vaší hřívy. Samozřejmostí by měla být kombinace šampónu a kondicionéru, případně masky. A pokud občas přidáte i některou regenerační kúru, rozhodně tím nic nezkazíte. Krásným vlasům zdar!