☺️ Happiness Day☺️Nakupujte online nebo v aplikaci Douglas mezi 19. a 21. březnem a my vás překvapíme až 20% slevou, která vám vykouzlí úsměv na tváři.

Vlasy v zimě – jak o ně pečovat

vlasy v zimě

JAK O NĚ PEČOVAT

Zima je náročným obdobím nejen pro pleť, ale také pro vlasy. Kromě studeného počasí a suchého vzduchu jsou vlasy namáhané i kvůli používání čepic nebo lyžařských helem. Elektrizují, ztrácí lesk a mají sklon k plihnutí.  Poradíme vám, jak o ně pečovat, abyste se i v zimě mohli chlubit krásnou hřívou.

 
freestocks-org-8a95EVm0ovQ-unsplash

Věnujete svým vlasům v zimě speciální péči?

 

Nízké teploty, přechody mezi teplem a zimou či suchý vzduch jsou faktory, které ovlivňují kvalitu vlasů v zimním období a způsobují právě jejich elektrizování, ztrátu lesku, případně i třepení a lámání. Svůj podíl může mít ale paradoxně i používání čepice nebo jiné pokrývky hlavy, která vlasy před zimou chrání. S čepicí na hlavě totiž může docházet k nadměrnému pocení vlasové pokožky, což může mít za následek zvýšenou tvorbu kvasinek a výskyt lupů. Jakou péči vlasům tedy dopřát, aby pro ně zimní měsíce nebo pobyt na horách nebyly tak náročné?

HYDRATACE A VHODNÁ PÉČE

Základem je jednoznačně dostatečná hydratace! Při výběru šamponu na to myslete a zkuste zvolit jiný, než používáte v letních měsících. Nezapomeňte používat kondicionér, v případě silnějších vlasů jim dopřejte masku. Do své vlasové rutiny v zimě zařaďte i tzv. bezoplachovou péči, která na vlasech zanechá tenký ochranný film. Může to být třeba mléko, sprej nebo olej, s tím ale opatrně, zejména pokud máte jemné vlasy. Abyste předešly jejich zbytečnému maštění, nanášejte tyto přípravky jen na konečky vlasů, respektive maximálně do poloviny délek. Trpíte na statické vlasy pokaždé, když si sundáte čepici, nebo třeba jenom šálu? Používejte speciální přípravky, které to eliminují.

JÍDELNÍČEK

Svou roli hraje i jídelníček, nezapomeňte na to! Víme, že zima k tomu vyloženě svádí, ale zkuste aspoň trošku omezit cukry a tuky, a naopak jíst hodně ovoce a zeleniny, díky kterým dodáte tělu (a tím pádem i vlasům) potřebné vitamíny a antioxidanty. Ty můžete doplňovat případně i pomocí potravinových doplňků, které vám dodají důležité minerály jako je například železo, vápník, nebo křemík, a vitamíny A, C a E. Nejen vaše vlasy vám za to poděkují.

Opatrně také při používání fénů, žehliček a podobných nástrojů na úpravu vlasů. Zvolte vhodnou teplotu, a hlavně před tepelnou úpravou vždy používejte přípravy na ochranu vlasů před teplem. Ať i v zimě máte krásné, lesklé a na pohled vitální vlasy!