V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDEALS11"!

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Udržitelná kosmetika

Skincare-product-sustainable-packaging-topshot-groupshot-soaps-pattern-unlimited-Web-Rendition

Skincare-product-nowtrending-clean-beauty-honest-beauty-unlimited-1280-x-1280vQw4wHD56F3ml

VEGANSKÁ KOSMETIKA

Hledáte produkty, které neobsahují žádné živočišné složky ani další látky živočišného původu a nejsou testované na zvířatech? U nás je najdete! Veganskou kosmetiku nabízí například newyorská značka s rumunskými kořeny Mario Badescu nebo populární řada péče o pleť One.Two.Free! 100% cruelty-free sortiment najdete také u oblíbené značky Revolution Skincare.

Pleťová voda MARIO BADESCU Facial Spray with Aloe, Cucumber and Green Tea

Čisticí pěna ONE.TWO.FREE! Favourite Foaming Cleanser

Sérum REVOLUTION SKINCARE 2% Hyaluronic Acid


PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Někdy se také označuje jako bio nebo organická kosmetika, záleží na preferencích. Přestože se o tomto tématu hodně mluví, někdy není snadné se ve velmi široké nabídce orientovat.  Jak tedy rozpoznat opravdu přírodní kosmetiku a nespálit se? Sledujte složení produktu – ten by neměl obsahovat syntetické konzervanty jako jsou například parabeny, ropné deriváty jako silikon či parafín a syntetické vůně a barviva. Pokud něco z toho obsahuje, nejedná se o 100% přírodní kosmetiku. S výběrem vám pomohou i certifikáty prokazující použitá složek přírodního původu. V naší nabídce přírodní kosmeticky najdete například značky Ecooking, Farmacy nebo Björk & Berries.

Tělový olej ECOOKING Multi Oil

Maska na obličej FARMACY Honey Potion renewing antioxidant hydration mask

Tělový fluid BJÖRK & BERRIES Re-Activating Body Serum

NATURAL

Skincare-product-nowtrending-clean-beauty-honest-beauty-unlimited-1280-x-1280

CLEAN BEAUTY...

...neboli čistá kosmetika stojí na principu udržitelnosti a neškodnosti obsažených ingrediencí. Kategorie Clean Beauty vám umožní rozpoznat produkty, které neobsahují některé kontroverzní diskutované složky jako jsou například silikony, parabeny, sulfáty nebo minerální oleje. Pokud chcete čistou kosmetiku vyzkoušet, sáhněte po značce Honest Beauty, Douglas Essential nebo Grown Alchemist.

Pleťový olej HONEST BEAUTY Beauty Facial Oil

Sérum GROWN ALCHEMIST Age-Repair Serum Peptide-8 & E-2 Polysaccharide

Krém na obličej DOUGLAS ESSENTIAL Moisturizing Day Face Cream 


UDRŽITELNÉ BALENÍ

Mnoho kosmetických firem řeší kromě ingrediencí také balení svých produktů a je pro ně důležité, aby bylo nejen hezké, ale především šetrné k životnímu prostředí. Nejsnazší cestou je tzv. nahé balení čili v podstatě produkt bez obalu jako jsou tuhá mýdla, šampony na vlasy apod. Další hojně využívanou možností je opakovaně plnitelný obal. Používání náhradních náplní namísto nákupu nových výrobků pomáhá snižovat množství plastů v oběhu. Evergreenem jsou pak recyklovatelné a recyklované obaly. Na své cestě za udržitelností některou z variant nabízí například značky Rituals, Giorgio Armani nebo Shiseido.

Tělový krém RITUALS The Ritual of Mehr Body Cream Refill

Náhradní náplň GIORGIO ARMANI My Way Refill

Náhradní náplň SHISEIDO Power Infusing Concentrate Refill

BALENI