NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Trendy pro rok 2022

trendy pro rok 2022

Co nás čeká a nemine v letošním roce? Na jaké trendy se můžeme těšit, nebo se jich naopak děsit? Zjišťovali jsme to za vás! Buďte v obraze díky našemu článku a jen tak něco vás letos nepřekvapí.

devon-janse-van-rensburg-_WEDFTZV0qU-unsplash

Každý rok je v kurzu něco „nového“. Co na tom, že se jen opakuje pár let stará historie. Konkrétně se prý jedná o dvacetileté cykly. Takže náš čeká hlavně to, co letělo začátkem tisíciletí. Jako třeba boom džínoviny, kalhoty s proklatě nízkým sedem nebo úzká obočí. Což jsou trendy, u kterých možná hodně z nás doufalo, že už se nikdy „do módy“ nedostanou. Tyto prosby zůstaly nevyslyšeny, a tak to, co by ještě před dvěma lety byl totální módní či kosmetický přešlap, bude v roce 2022 velebeno jako nejvíce trendové. Jaké další výstřelky to jsou?

Renesanci po čase zažívají také chokery, náhrdelníky velmi těsně obepínající krk nebo chcete-li, takové ozdobné obojky, které frčely v devadesátkách. Do popředí zájmu se v roce 2022 dostanou i korzety a podprsenky. Experti očekávají, že se tyto kousky spodního prádla budou nosit místo triček jako svrchní část oděvu, případně že zmizí úplně. Ostatně trend nenošení podprsenek sílí každým rokem víc a víc.

V oblasti krásy se tentokrát módní vlně nevyhnulo obočí. Po několika letech nadšení z přirozeného tvaru ho střídá již kdysi velmi populární úzké obočí. Nu, proti gustu...

swcd-tcx-color-of-the-year-2022-very-peridekTGVlCJgliX
Very Peri, zdroj: https://www.pantone.com/

Volný čas v roce 2022

Věděli jste, že trendům podléhá i bydlení nebo způsob trávení volného času? Pokud se chystáte zařizovat byt nebo si ho upravovat, vsaďte na přírodní dřevo s typickou vůní a světlé, zemité barvy. Ty doplňte o zklidňující zelenou nejen na stěnách, ale také v rostoucím počtu rostlin v domácnostech. Stále také platí, že méně je více, v duchu minimalismu, který je zářným příkladem, jak se z krátkodobého trendu stal dlouhodobý a čím dál oblíbenější životní styl.

Chcete být moderní i ve volném čase? Pak se věnujte aktivitám DIY – čili tvoření jakéhokoliv druhu. Velmi populární (a chvályhodné) je přešívání starších kousků oblečení, tvoření bytových doplňků technikou macramé (jedná se o drhání, jen s fancy názvem), malování, háčkování, prostě cokoliv, co vás baví a přináší vám to radost.

Very Peri 2022

Společnost Pantone, celosvětová autorita v oblasti barev, takže každoročně vyhlašuje barvu roku. Tou letošní se stala fialková Very Peri. Dle slov Pantone se jedná o „modrý odstín s oživujícím fialově červeným podtónem, který v sobě spojuje věrnost a stálost modré s energií a vzrušením červené“.

Jak se vám líbí tento pohled do křišťálové koule pro letošní rok? Oslovil vás některý ze zmíněných trendů?