OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Tipy na fitness videa, díky kterým zhubnete i doma

Tipy na fitness videa, se kterými zhubnete i doma

Cvičit je potřeba, ale někdo prostě nemá možnost se vydat do posilovny nebo ven si zaběhat. Řešením je pak cvičení doma. Našli jsme nejlepší videa, podle kterých se vyplatí cvičit. Bude vás to bavit a navíc vážně uvidíte změnu.

yoga-1146277_640

Důvodů, proč chcete cvičit raději doma a ne někde venku, může být celá řada. Ať už máte malé děti a těžko byste pro ně sehnala hlídání, nemáte na návštěvu fitness centra peníze, nebo jen začínáte s pohybem po hodně dlouhé době nicnedělání a jednoduše nechcete, aby vás u toho někdo viděl… Je to jedno, doma si totiž můžete dát do těla úplně stejně jako v posilovně nebo na hodině aerobiku.

Cvičení doma má ostatně i plno výhod. Můžete se do něj pustit, když se to hodí vám, nemusíte se řídit rozvrhem nebo otevírací dobou fitness centra. Takže klidně v šest ráno, ale i v deset večer. Ušetříte, a to jak čas, tak peníze. Navíc si sami můžete určovat tempo, nemusíte řešit, že už se na váš stroj stojí fronta nebo že je ještě obsazený. 

Cvičit doma můžete jen tak sami, co vás tak zrovna napadne, třeba u svého oblíbeného seriálu. Ale jistější to, minimálně pro začátek, bude podle videa. Málokdo si sám zvládne určovat (a poté držet) tempo, vybírat ty správné cviky a také nepřestat po pár minutách. 

Tady jsou nejoblíbenější volně dostupná videa, která „frčí“ mezi českými video cvičenci.

1. FitFab Strong

Program FitFab (Fit & Fabulous) je originální český fitness program. Nabízí několik úrovní, v každé pak vícero zhruba půlhodinových videí zaměřených na všechno možné - od kardia, přes posilování středu těla, po jógovou či taneční lekci. Nově vznikla videa i pro „problémové“ sportovce, například pro těhotné, maminky po šestinedělí, lidi s nemocnými či bolavými koleny nebo zády. Koukněte na fitfabstrong.cz.

 

2. Jillian Michaels

Program 30 Days Shred zná snad každá žena, která cvičí doma. Trojice videí, každé cvičíte vždy deset dnů po sobě, vám dá pořádně do těla a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Americká trenérka má ale i řadu dalších programů, například 6 Week Six Pack zaměřený na břicho, nebo Killer Burns and Thigh na nohy a zadeček. Nevýhoda pro někoho může být to, že jsou videa v angličtině. Nicméně všechno velmi brzy odkoukáte a pochopíte.

 

3. Fitness Blender

Jakékoliv video od Fitness Blender je zárukou, že se zpotíte a procvičíte celé tělo. Videa jsou velmi dynamická a zaměřená na všechny možné i nemožné partie a kardio. Může vám vadit, že jsou bez hudebního doprovodu, ale není nic snazšího než si ke cvičení pustit svou oblíbenou hudbu bokem.

 

4. Popsugar Fitness

Ne každého baví posilování do úmoru. Žádný strach, pořádně se můžete rozhýbat třeba i při tanci. Tahle videa vás doslova nabijí energií a i když jsou opravdu náročná, budete počítač vypínat s úsměvem na tváři a dobrým pocitem.

 

+ 1 placený tip

Poslední cvičení sice zdarma také najdete, ale budete hledat opravdu dlouho na všech možných serverech. Můžete si ho ale koupit, zrovna za tento program se to vyplatí.

5. Shaun T.

Šedesátidenní program Insanity je skutečně šílený, neuvěřitelně náročný. Ale z výsledků budete vedle. Zhubnete, posílíte, fyzička bude jako nikdy. Na začátku celé výzvy si uděláte tzv. Fit Test. Jde v podstatě o osmičku cviků, které musíte cvičit jednu minutu. Počet opakování si zapíšete do tabulky, po 14 dnech test zopakujete a už se jen kocháte výsledky, jak jste se zlepšili. Mimo test „jen“ dva měsíce cvičíte 6x týdně a pak si sednete na zadek z toho, jak se vám postava proměnila.