OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Tematické knižní tipy na dovolenou

TEMATICKÉ KNIŽNÍ TIPY NA DOVOLENOU


Někdo má letošní letní dovolenou za sebou, někoho teprve čeká, jiní se už pomalu chystají na zimní radovánky nebo plánují, kam vyrazí příští rok. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, velmi pravděpodobně máte něco společného – během svého volna čtete knihy. Zkusili jste si někdy vybrat knížku podle toho, kam se chystáte? My ano a výsledek nás nadchnul. Místo pobytu i drobné detaily najednou vnímáte úplně jinak a vše si mnohem déle pamatujete. Své nadšení chceme sdílet, a proto jsme pro vás připravili pár tematických tipů na knihy podle dovolenkových destinací.

pexels-pixabay-159866

Skotsko: série Ostrov Lewis, Peter May

Chystáte-li se do Skotska, konkrétně na ostrovy Lewis a Harris, je detektivní série odehrávající se na prvně jmenovaném téměř povinností. Nebo alespoň první díl nazvaný Skála. Kromě zajímavé zápletky se můžete těšit na podrobné a velmi působivé popisy přírody, díky kterým se během pár řádků přenesete na skotský venkov a místní rozlehlá vřesoviště. Nečekané rozuzlení je pak jen třešničkou na dortu.

Toskánsko: Pod toskánským sluncem, Frances Mayes

Pokud milujete Itálii, a hlavně Toskánsko, neměly by vám uniknout knihy americké spisovatelky Frances Mayes. Ta v nich zachycuje několik let strávených na místním venkově, popisuje rázovité obyvatele, půvabné vesničky i kouzelnou vlnící se toskánskou krajinu. Nezapomíná ani na historické památky a recepty vyhlášené lokální kuchyně. Pokud nestíháte číst, pusťte si alespoň stejnojmenný film natočený na motivy právě této knihy.

Vídeň, Morava: Srdce Evropy, Pavla Horáková

Historie a současnost, Vídeň a Morava se prolínají v knize české autorky Pavly Horákové. Učitelka Anežka putuje díky objevenému rukopisu po stopách své dávné příbuzné Kateřiny, svérázné moravské venkovanky. Přestože je dělí téměř sto let, spojuje je fascinace rakouskou metropolí, jejíž zákoutí mohou čtenáři spolu s oběma hrdinkami objevovat. Tento poměrně rozsáhlý román si rozhodně zaslouží přízvisko historický, protože se detailně věnuje významným i méně významným českým i rakousko-uherským historickým událostem. Možná proto nesedne styl vyprávění každému, ale pokud je Vídeň vaší srdcovou záležitostí, neměli byste si tuto knihu nechat ujít.

Tip na závěr

Samostatnou kapitolou je pak série Romantické útěky spisovatelky Julie Caplin. S jejími knihami se můžete toulat po celém světě – v Čajovně v Tokiu, na Pláži v Chorvatsku, v Kavárně v Kodani, Chatě ve Švýcarsku nebo třeba Pekárně v Brooklynu. Jedná se o oddechové romantické příběhy s dobrým koncem. Prostě ideální lehké čtení na dovolenou.