V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Svěžest na míru

Svěžest na míru

Každá kůže je jiná a potřebuje i jinou péči. Nezapomínejte na to ani při výběru deodorantu.

Pokožka v podpaží toho musí vydržet hodně. Nelíbí se nám chloupky, které tam rostou, snažíme se zamezit potu a pachu, které se tam tvoří… Při nákupu deodorantu či antiperspirantu proto dbejte na to, aby jí přípravek dokonale seděl.

 

Co vybrat, když máte:

 

SCINCARE_APPL_CLOSEUP_DetoxHandOnShoulder_31122021_view

Normální pokožku

Nejoblíbenějšími druhy deodorantů jsou spreje a kuličkové přípravky. A právě tyto produkty jsou tím pravým pro normální kůži. Sprej vás nejrychleji osvěží a je také nejhygieničtější, protože výrobek sám o sobě nepřijde do přímého kontaktu s pokožkou. Navíc ihned zasychá. Roll-on znamená gelovou texturu, kterou musíte nechat před obléknutím uschnout, nicméně hned poté se dostaví pocit svěžesti a vůně. Plusem je ale nenápadnost, nikdo si nemusí všimnout, že si ho znovu nanášíte.

 

Citlivou pokožku

Pokud vás po nanesení běžného deodorantu trápí začervenání pokožky, zarůstající chloupky nebo svědění a pálení, nezbývá než pečlivě sledovat složení přípravků. Vyhovovat vám budou ty s obsahem zklidňujících složek, jako jsou panthenol nebo aloe vera. Existují také deodoranty s minerální solí, které neobsahují vůně či konzervační látky. Je v nich ale velké množství hliníku, takže je potřeba je nejdřív pořádně otestovat na malém kousku kůže.

aloe-vera-277949_640
 
chamomile-3489847_640

Suchou pokožku

Mnoho kosmetických produktů obsahuje alkohol, protože má antiseptické a konzervační vlastnosti. Jenže bohužel také hodně vysušuje. A vysušená pokožka se snadněji podráždí, proto je lepší vybírat deodoranty bez alkoholu. Velmi vhodné jsou deodoranty v krémech, které obsahují i mnoho hydratačních a zklidňujících ingrediencí (panthenol, heřmánek, termální voda) a jsou jemné.

 

Málo místa a času

Máte to štěstí, že trávíte spoustu času na cestách? Pokud pravidelně balíte příruční zavazadlo, víte, jak je těžké do něj dát všechno potřebné, případně třeba i splnit podmínky pro to, aby vám ho vzali na palubu letadla. Ideální volbou pro vás proto budou ubrousky s deo efektem. Rychle osvěží a účinně ochrání před potem a zápachem. Navíc už existuje i řada ubrousků s přírodními složkami, třeba kokosovým mlékem nebo esenciálními oleji.

architecture-2560640_19205lMidIOuZaEE6
 

A jak ho správně nanášet?

Základem je aplikovat deodorant na čistou a suchou kůži. Pokud preferujete tekuté textury (roll-on, krém), musíte po nanesení počkat, až bude podpaží zcela suché, jinak hrozí, že si umažete oblečení. Jestliže si potřebujete deodorant nanést během dne znovu, očistěte nejprve kůži kosmetickým ubrouskem.