OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Svět vůní: Jak si vybrat tu pravou

svět vůní: jak si vybrat tu pravou

 

Květinová, zemitá, dřevitá, kořeněná... Na světě jsou miliony vůní a pro mnoho lidí jsou důležitou součástí jejich osobnosti. Proto si na výběru toho správného parfému nebo kolínské dávají opravdu záležet, klidně s ním stráví třeba i hodiny a dny. Když najdou ten pravý, budou ho nosit roky každý den. A protože vůně jsou opravdu nedílnou součástí našeho života, slavíme 27. června Mezinárodní den vůní. Oslavte ho s námi.

 
Fragrance-product-fruity-fragranceworld-scents-v1-Web-Rendition
 

Přestože neexistuje žádný univerzální návod na výběr toho pravého parfému, připravili jsme vás několik tipů, které vám volbu usnadní.

 

Třikrát a dost

Chystáte se k velkému kroku vybírání nové vůně? Vyrazte do obchodu ideálně v ranních či dopoledních hodinách, kdy jsou čichové buňky v nejlepší kondici. Doporučuje se přičichnout k maximálně 3 vzorkům. Mezi jednotlivými parfémy si přivoňte ke kávě - její aroma pomůže vašemu nosu soustředit se na další vůni.

 

Na vlastní kůži

Pokud už máte svého favorita, vždy si ho vyzkoušejte i sami na sobě. Na každém totiž reaguje trochu jinak. To, že vám voní na papírku, není zárukou toho, že bude příjemný i na pokožce. Nastříkejte si rozumné množství na zápěstí a nechte ho na sobě pracovat ideálně celý den. Zjistíte tak, jestli příliš rychle nevyprchá, jestli vás z něj po hodině nezačne bolet hlava a podobně.

 

Záhadné zkratky

Taky vždy přemýšlíte, co vlastně znamenají všechny ty EdT, EdP a jim podobné zkratky? Jednoduše řečeno poukazují na koncentraci vonné esence. Čím je vyšší, tím déle vydrží na pokožce. Což se samozřejmě odráží i na ceně. Přinášíme vám přehled těch nejčastějších typů vůní a jejich zkratek.

 

Parfém - Parfum

Jedná se o nejsilnější dostupnou vůni, která obsahuje 15-30% koncentraci vonné esence. To znamená, že vám stačí menší množství. Vůně také vydrží déle, obvykle až 6-8 hodin, v závislosti na typu pleti.

EdP - Eau de Parfume

Parfémovaná voda je lehčí než parfém. Má koncentrací 8 až 15 % a vydrží od 4 do 5 hodin. Je levnější než klasický parfém.

EdT - Eau de Toilette

Toaletní voda je se 4-8% koncentrací esence lehčí než EdP. Obvykle vydrží 2 až 4 hodiny.

EdC - Eau de Cologne

Kolínská je lehčí než EdT. Obsahuje koncentraci parfémové esence 3-5 %. Obvyklá výdrž je cca 2 hodiny.

 

Fragrance-product-oriental-fragranceworld-scents-v1-Web-Rendition