POUZE DNES 30 % NA VYBRANÉ ZNAČKY - Lancôme, YSL, Prada, Valentino, Armani a další.

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

SUCHÁ PLEŤ A JAK S NÍ BOJOVAT

SUCHÁ PLEŤ
& JAK S NÍ BOJOVAT

Suchá pleť bývá pocitově poměrně nepříjemná – suchost je totiž často doprovázena pnutím, svěděním či pálením. Tyto projevy navíc nabírají na intenzitě po koupeli či sprchování. Jak se těchto nepříjemných pocitů zbavit jednou pro vždy? Zařaďte do své skincare rutiny pár jednoduchých kroků!

sucha1
sucha2
sucha3
 

PŘÍZNAKY

Suchá pleť se vyznačuje také zvýšenou citlivostí a reaktivností. Kromě toho můžeme u suché pokožky pozorovat také mdlý vzhled, celkové začervenání, lokalizované zarudnutí, případně tvorbu šupinek. Suchá pleť je na dotek drsná, matná a mohou se na ní dokonce objevovat drobné praskliny. V případě tohoto typu pleti více vynikají nerovnosti na povrchu pokožky, pleť je celkově méně pružná a rychleji stárne. Jemné linky a vrásky jsou dobře viditelné.

Nejde však jen o zmiňovaný diskomfort a vizuální stránku. Pokud máte suchou pleť s příznaky popsanými výše, znamená to, že je narušeno správné fungování kožní bariéry. Kůží tak mohou do těla pronikat dráždivé nebo alergenní látky, čímž může dojít k rozvoji některých kožních onemocnění, jako je například atopická dermatitida, ekzém či psoriáza. Je proto důležité pleť důsledně rehydratovat a dodat jí potřebné látky k tomu, aby plnila svou hlavní funkci a byla i nadále zdravá a krásná.

TIPY PRO KAŽDÝ DEN

 

1

Dostatečný přísun tekutin

V první řadě je potřeba přijímat dostatek tekutin, obecně se doporučuje vypít alespoň 1, 5 litru vody za den.

2

Správně zvolená péče

Rozhodně to nepřehánějte s čistěním pleti, ideální je pleť vyčistit dvakrát denně, tedy ráno a večer. Pro suchou pleť se výborně hodí jemné krémové čisticí přípravky, které pleť zvlhčí a zvláční. Vyzkoušet můžete ale i čisticí oleje.

3

Čemu se vyhnout?

Vyhněte se naopak kosmetickým produktům s obsahem alkoholu, ten by stav pleti mohl ještě zhoršit. Z kosmetické rutiny doporučujeme vyloučit i mýdlo a gelové čisticí přípravky, které se oplachují, jejich používáním byste mohli kožní bariéru dále poškodit.

 
 

4

Skincare rutina

Po dokonalém vyčištění pleť hydratujte výživným denním či nočním krémem, před nanesením krému můžete použít ještě hydratační pleťové sérum či booster, jejichž textura je navržena tak, aby pronikla do hlubších vrstev dermis. Jednou týdně si pak dopřejte výživnou pleťovou masku.

5

Vhodné ingredience

Přípravky péče o suchou pleť by v ideálním případě měly obsahovat ingredience jako glycerin, máslo z karité, kyselina hyaluronová nebo vitaminy A a E. Pomohou totiž v pleti uzamknout tolik potřebnou vlhkost a dodají jí chybějící výživu.


6

Tipy na závěr

Pleti můžete dopřát také osvěžení a minerály v podobě termálních mineralizujících vod ve spreji. Základem úspěchu je pravidelnost! Každý den si proto vyhraďte chvilku pro rozmazlování své plet.