V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Stop suchým rukám

stop suchým rukám

Trápí vás suché ruce, ale nevíte přesně, jak tomu zabránit? Nezoufejte! Poradíme vám pár triků, díky kterým bude pokožka vašich rukou hydratovaná i během chladných dnů. 

Crosscategory-beautyvisual-hand-nude-nails-v1-082022-Web-Rendition

Zima představuje pro pokožku náročné období, zejména pak pro ruce. Kůže je na dotyk drsnější, rozpraskaná a častěji dochází k jejímu červenání. Důvodem je nedostatek vlhkosti. Na vině je hlavně chlad a suchý vzduch. A když k tomu připočtete ještě velmi časté mytí a dezinfikování, je to opravdu téměř smrtící kombinace pro pohodu vašich rukou. A protože je tento problém poměrně rozšířený, ale zároveň má snadné řešení, připravili jsme pro vás návod, jak se o své ruce starat (nejen) v zimě.

Chovejte se ke svým rukám jako v rukavičkách

Základem správné péče je vhodné mýdlo. Sáhněte spíš po jeho tekutých formách, které méně vysušují. V ideálním případě zvolte hydratační mýdlo bez parfemace. Ten rozdíl ucítíte sami.

Hydratujte

Klíčem je samozřejmě dostatečná hydratace pokožky rukou. Proto se naučte namazat si ruce krémem nejen večer a ráno, ale po každé umytí. Nejlepší volbou je hydratační krém, který pomůže obnovit přirozenou vlhkost pokožky.

Vyzkoušejte noční péči

Se suchou pokožkou rukou nejlépe zatočíte díky noční péči. Aplikujte na noc silnější vrstvu hutnějšího krému a navlékněte si bavlněné rukavičky, abyste si nezamastili povlečení. Případně můžete jít ještě dál a použít speciální noční masku na ruce.

Tip expertky, Dr. Susanne von Schmiedeberg:

Vzhled vašich rukou umí odhalit pravdu o vašem věku. Zahrňte proto do své každodenní kosmetické rutiny anti-age krém. Díky němu budou bude vaše ruce vypadat mladistvěji a jemněji.