OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Stop kombinování kosmetiky

stop kombinování kosmetiky

Rádi zkoušíte nové pečující přípravky a střídáte je? Buďte opatrní! Věděli jste, že kombinování mnoha řad nebo dokonce značek pečující kosmetiky vaší pleti, respektive pokožce vůbec nesvědčí? Řekneme vám, na co si dát pozor a proč.

pexels-karolina-grabowska-4041392-1

Možná si myslíte, že pleti dáváte to nejlepší od každého, ve skutečnosti ale střídání produktů může vést k vyrušení jejich účinků, u citlivé pokožky dokonce i k jejímu podráždění. Každá značka, a dokonce i každá pečující řada, mají totiž odlišnou koncepci, složení a efekt. Produkty z jedné řady se vzájemně doplňují a jejich účinek se sčítá. Podobného výsledku střídáním určitě nedosáhnete. Naopak můžete nevědomky kombinovat ingredience, které se vzájemně neslučují, případně produkty s rozdílným pH. To si pak zaděláváte třeba na vyrážku, neoblíbené pupínky nebo jiné kožní problémy.

Mezi složky, na které byste si měli dávat pozor, patří vitamin C a měděné peptidy. Společně s retinolem byste neměli používat kosmetiku obsahující hydroxykyseliny, neboť dochází k vyrušení jejich efektu. Retinol navíc zvyšuje citlivost pokožky na sluneční záření, proto by se kosmetika s jeho obsahem měla používat výhradně večer, nikdy ráno. K podráždění může docházet (zejména u citlivé pleti) společným používáním retinolu, kyseliny glykolové a salicylové nebo peptidů. Se zklidněním naopak pomáhají složky jako je panthenol či alantoin, dále alkaloidy, vitaminy nebo pektiny.

pexels-anna-shvets-5217926

A jak se nechtěnému střídání vyvarovat? Řešení je snadné – nezapomínejte číst etikety. Myslete na to, že čím výše je ingredience na etiketě v seznamu uvedená, tím vyšší koncentrace dané látky se v produktu nachází. A samozřejmě si vyberte takovou pečující kosmetiku, která je vhodná pro konkrétní typ vaší pokožky.

Pokud i tak chcete přípravky kombinovat, nedělejte to ve stejnou chvíli, jeden typ/značku používejte ráno a druhou večer. I časový rozestup vám pomůže předejít případným nepříjemným důsledkům na vaší pleti.