NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Sofistikovaná krása s drapingem

Sofistikovaná krása s drapingem

Konturování či strobing? Je načase se posunout zase o kousek dál a přivítat draping - novou techniku pro váš dokonalý make-up!

draping2

Tvářenka je bezpochyby jedním z nejdůležitějších krášlících prostředků: barevná paleta od růžové, po lososovou, broskvovou, meruňkovou až po tmavě červenou dokáže během několika vteřin přeměnit povadlou pleť na šťavnatou a zdravě zářící. Narůžovělá líčka zkrátka všichni milují!

Nejnovější trend, takzvaný draping, nicméně zcela mění způsob vnímání tvářenky, a to s použitím různých odstínů a intenzivnějším způsobem nanášení barvy. Pojďme se blíže podívat na to, jak zvládnout tuto skvělou novinku.

 

Draping? Must-try!

Draping (dříve známý jako „color glow“) se objevil už v sedmdesátých a osmdesátých letech jako způsob, jak vymodelovat tvář. A přestože make-up byl tehdy mírně řečeno extravagantní, draping se s velkou slávou vrací, i když samozřejmě v sofistikovanější podobě. 

Tato technika kombinuje různé odstíny červené, meruňkové či růžové, které okamžitě vytvarují a oživí pleť. Draping může připomínat konturování, kdy vylepšujeme tvář různými odstíny bronzeru, ovšem nyní jde podle světových make-up artistů ještě o něco navíc – vykouzlit svěží a zdravím zářící pleť!

 

Jdeme na to

Každá máme svou oblíbenou a osvědčenou tvářenku, kterou nanášíme hlavně na jablíčka lícních kostí. S drapingem si ovšem růž podmaní mnohem větší území, ale pozor - jemnějším způsobem. 

Vzhledem k tomu, že tato technika dokáže i vymodelovat, sjednotit či pozvednout vaši tvář, možná budete pro vytvoření žádoucího looku potřebovat dva odstíny - světlejší a tmavší. Podívejte se, jak na to:

draping

Jak pozvednout: naneste tvářenku na čelisti, nejvyšší bod lícních kostí a po stranách krku. Pak zvolte jemnější odstín a aplikujte ho přímo na líce a bradu a zapracujte doztracena.

Jak vymodelovat: aplikujte tvářenku po stranách čela i pod lícní kosti v krouživých pohybech, aby se tvář zdála více oválná. Použijte světlejší odstín pod očima, na bradě a směs dvou odstínů na tvářích.

 

Jak na zbytek make-upu?

Pro nejpřirozenější výsledek s dalšími barvami příliš neexperimentujte. Na pohyblivé víčko aplikujte měkký oční stín ve světle růžové nebo meruňkové a naneste několik vrstev černé řasenky. Nakonec použijte jemný lesk na rty.

Pokud se chystáte vyrazit na party, klidně sáhněte po fuchsiové nebo přímo červené rtěnce. S líčením očí to pak už ale nepřežeňte, stačí trocha přirozeného očního stínu a řasenka - to je vše!