SLEVA 20 % PŘI NÁKUPU NAD 1390 KČ A 25 % NA ADVENTNÍ KALENDÁŘE!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Skřipec do vlasů: Jak ho nosit?

Skřipec do vlasů: Jak ho nosit?

Účelný a přitom ozdobný, takový je skřipec do vlasů, který právě zažívá svou renesanci a dostává se do popředí zájmu nejen kadeřníků. Jak tenhle doplněk, jenž zažíval boom v devadesátkách, nosit? Poradíme vám.

guogete-V59PcDlcCfo-unsplash

K dostání jsou skřipce různých velikostí, tvarů i barev, aktuálně hodně frčí ty hranaté. S žádným ale nešlápnete vedle, prostě si vyberte podle svého vlastního vkusu. A nebojte se, že byste působili infantilně, skřipec je krásnou a leckdy také výraznou ozdobou outfitu. Proto ho doporučujeme ladit s ostatními doplňky.

Chcete tenhle trend vyzkoušet, ale necítíte se na výrazné kousky? Nevadí, pro začátek jsou ideální malé skřipce, do kterých se vejdou tenké prameny vlasů. Pomůžou vám ozvláštnit váš běžný účes – hodí se například na upevnění drobných copánků nebo zatočených pramenů na bočních partiích hlavy. Je to drobnost, ale s jedinečným výsledkem. Nebo jimi můžete ozdobit klasický culík tak, aby nebyla vidět gumička – vrchní partii vlasů sepněte vzadu do culíku jemnou gumičkou, tu lehce povolte a prostředkem culík provlečte. Výsledek pak ozdobte právě malým skřipečkem.

Pokud se naopak nebojíte výrazných doplňků a máte delší vlasy, sáhněte po větších a nápadnějších skřipcích. A jak na to? Vezměte všechny vlasy do jednoho velkého pramenu, zatočte je a buď vytvořte drdol, na který umístíte skřipec kruhového tvaru, nebo zatočené vlasy po celé délce jemně přitiskněte k hlavě (směrem odspoda nahoru) a skřipcem je připevněte ve stylu urozených dam.

Pokud máte čerstvě umyté nebo velmi jemné vlasy, může se vám stát, že po nich bude skřipec klouzat. Abyste tomu předešli, doporučujeme použít stylingový přípravek, který vlasům dodá potřebnou texturu a zamezí tak jeho sklouzávání.

maddi-bazzocco-oGXipENCALU-unsplash