V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Šikovné ruce: Vyrobte si doma svíčku

šikovné ruce: vyrobte si doma svíčku

 
rebecca-peterson-hall-aN-zGYlxiCI-unsplash
 

Milujete voňavé svíčky? Baví vás kreativní proces výroby čehokoliv? A máte teď čas a chuť zkusit něco tvořit? Odpověděli jste třikrát ano? Pusťte se do výroby svíčky z oblíbené vůně. Ukážeme vám, jak na to.

 

Co budete potřebovat?

K výrobě vám postačí jen pár věcí, a hlavně nadšení tvořit. Základem je vosk. Sáhnout můžete třeba po klasickém parafínovém, včelím nebo sójovém vosku. Seženete ho v prodejnách výtvarných potřeb, případně na internetu.

Mezi další „ingredience“, bez kterých se neobejdete, patří sklenice nebo jiná skleněná nádoba, ideální jsou nádobky z vypotřebovaných svíček. Dál budete potřebovat knot, nůžky, špejle, hrnce, dřevěnou špachtli/kolíček na prádlo, barvivo a oblíbenou vůni na svíčky.

 

Jak na to?

Máte vybranou skleněnou nádobku? Skvělé! Umístěte do ní knot – pro lepší manipulaci ho můžete na dno sklenice přilepit tavnou pistolí. Aby vám i po nalití vosku zůstal krásně uprostřed svíčky, musíte ho zafixovat. Zkuste trik se špachtlí (třeba tou od zmrzliny), kterou položíte na hrdlo sklenice. Udělejte v ní dírku na protažení knotu. Pro větší klid můžete ještě protažený knot zafixovat kolíčkem na prádlo. Pak máte jistotu, že zůstane přesně tam, kde má.

 

Příprava vosku

Dalším krokem je rozpuštění vosku. Zdá se vám, že to zní složitě? Nebojte, není to žádná věda, funguje to úplně stejně jako příprava čokoládové polevy. Stačí pomocí dvou hrnců vytvořit vodní lázeň a v ní nechat vosk pomalu rozpouštět. Na míchání rozpouštěné směsi si připravte dřevěnou špejli.

 

Co dál?

A teď přichází ta příjemná část – volba barvy a vůně svíčky. K rozpuštěnému vosku přidejte barvivo na svíčky a důkladně promíchejte, dokud se nerozpustí. Jakmile je vosk obarvený, přidejte vůni. Použít můžete buď přímo vůně na přípravu svíček nebo svůj oblíbený esenciální olej. Bohatě postačí cca 15-20 kapek.

Máte obarveno a ovoněno? Skvělé! Teď už chybí jen poslední krok – vzniklou voskovou směs opatrně nalijte do připravené nádoby s knotem. Vosk vlévejte pomalu, předejdete tak vzniku vzduchových bublinek. Svíčku nechte ztuhnout na teplém místě. A domácí svíčka je na světě!