V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDEALS11"!

Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Rtěnky, prodlužte jim život

RTĚNKY

PRODLUŽTE JIM ŽIVOT

Fuchsiová, rudá, nude. Taky máte doma rtěnky, na které se teď obrazně práší? Prodlužte jim život, než zase opět dostanou ke slovu a budou nás zkrášlovat.
Jak? Poradíme vám.
Aktuální pandemická situace má všemožné důsledky, včetně těch kosmetických. Jedním z nich je, že jsme se kvůli nošení roušek museli vzdát našich rtěnek. Jenže co s nimi, aby toto mezidobí odpočinku zvládly bez úhony a vy se k nim mohli vrátit?
Podíváme se na to, jak jim prodloužit životnost.

lipstick

Běžná trvanlivost rtěnek při skladování v pokojové teplotě je přibližně dva roky. Pokud je skladujete například v koupelně nebo na jiném místě, kde se často mění teplota, délka jejich trvanlivosti se zkracuje. Vyšší teplota nesvědčí nejen výdrži, ale i konzistenci rtěnky. Nenechávejte ji tedy na okně (třeba v ložnici), kam pravidelně svítí sluníčko. A ani vlhkost, které bývá právě v koupelně víc než dost, není se rtěnkami kamarád.

Na to vše myslete, až budete zvažovat, jak skladovat kosmetiku. Nejvíc rtěnkám a jejich trvanlivosti prospějete, když je budete, minimálně během horkých dnů, uchovávat v ledničce. Ta je ostatně skladovacím zázrakem třeba i pro laky na nehty.

TIP REDAKCE:

Pokud si nejste jistí, kdy jste kterou rtěnku otevřeli, zaznamenejte si to na spodní stranu rtěnky. A odpadne vám starost nosit to stále v hlavě:).