V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Rozlučte se s maskné

rozlučte se s maskné

Zatímco to vypadá, že roušek a respirátorů se jen tak nezbavíme, nepříjemného vedlejšího účinku jejich nošení – maskné – se zbavit lze. Poradíme vám, jak mu předcházet, jak ho maskovat i jak se s ním rozloučit.

Crosscategory-beautyvisual-maskne-grey-052023-Web-RenditionCMORQldBNkPoA

Maskné je tady s námi podobně dlouho jako covidová pandemie. Jedná se o podráždění pokožky či dokonce akné způsobené nošením roušky. Hlavními viníky jsou vlhkost a teplo vznikající pod rouškou či respirátorem, vznikající maz tak vesele ucpává póry a problém je na světě. Na vině je i tření masky o pleť, které může mimo jiné vést až k různým dermatitidám. Zní to děsivě? Nebojte, dobrá zpráva je, že maskné lze předcházet i s ním účinně bojovat.

Jak se maskné vyhnout?

Co nejčastěji si respirátor či roušku měňte. Používejte kosmetiku, která má protizánětlivé účinky a neucpává póry. Pokud je to jen trochu možné, vždy před nasazením a po sundání respirátoru pleť umyjte a vyčistěte jemným odličovačem. Vhodnou volbou je Anti-Blemish Solutions Clarifying Lotion od Clinique. Toto čisticí mléko redukuje nadbytečný kožní maz a uvolňuje ucpané póry.

S čištěním pleti pomůže i Radiance Enyzme Peeling od značky One.Two.Free! Peeling na obličej s obsahem pouze čistých fermentovaných ingrediencí, kyseliny hyaluronové, ceramidů a vitamínu C jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky, čistí póry a podporuje regeneraci pokožky.

Skincare-products-lifestyle-maske-dermacosmetics-clinique-biotherm-unlimited-Web-Rendition

Jak na vzniklé maskné?

Používejte lokální péči, která ošetří přímo konkrétní postižená místa a nezapomínejte ani na kosmetiku pro zklidnění podrážděné citlivé pokožky. Pro léčbu pupínku využijte Drying Lotion od Mario Badescu. Rychlá lokální péče pomáhá z pleti vytáhnout nečistoty a působí na pupínky, zatímco vy spíte. Zároveň pokožku zklidňuje a chladí.

Jak maskné zakrýt?

Vyberte si vhodný make-up, který bude „respirátor friendly“. Ideálně tedy hydratační, přesto rozjasňující, lehký, ale účinný, a především krycí.

TIP: Pokud si chcete být jistí, že vám make-up pod respirátorem vydrží bez nepříjemného rozmazávání, použijte fixační sprej.

Skincare-product-green-split-onetwofree-mariobadescu-unlimited-Web-Rendition