V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Připravte se na léto

Připravte se na léto

Léto se nezadržitelně blíží, nenechte se jím zaskočit. Poradíme vám, jak se na horké dny připravit.

angelo-pantazis-h0AnGGgseio-unsplash

Hydratované tělo

Léto, to je odkládání oblečení a odhalování pokožky, což s sebou přináší také potřebu zvýšené péče, ať už se jedná o ochranu před slunečním zářením nebo nutnost důkladnější hydratace. Do vaší rutiny doporučujeme zařadit jednou za čas také peeling, který odstraní odumřelé buňky. Vaše pokožka bude díky němu krásně hebká. Pokud si nohy depilujete, buďte s peelingem opatrní – vždy by mělo nejdřív dojít k peelingu a teprve až pak k holení nohou, nikdy ne naopak. Po holení je pokožka citlivější a peeling by ji mohl podráždit ještě víc. Ideální je ponechat mezi oběma procedurami několikadenní odstup.

Chráněná pleť

S nástupem slunečních dní byste neměli zapomínat chránit svou pleť krémem s ochranným faktorem. Pokud nechcete používat vyloženě speciální produkty na opalování, je skvělou volbou běžný pleťový krém obohacený právě o sluneční ochranu, většinou se jedná o SPF20.  

Pokud jste majiteli pleti se sklonem k maštění, pravděpodobně se na horké dny zrovna dvakrát netěšíte. Ale nezoufejte, i na vás kosmetické firmy myslí. Často totiž do své nabídky zařazují i lehčí bezolejovou gelovou verzi běžných pleťových krémů. Dejte jí šanci. Pomůže vám pokožku dostatečně hydratovat a zároveň redukovat nadměrnou mastnotu i lesk.

Hebké nohy

Připravte na léto i své nožky, které budete ukazovat v sandálech. Nejlepší je včas vyrazit na pedikúru a nechat se opečovat. Pokud nestíháte, můžete si podobnou péči dopřát i doma. Stačí vám k tomu pemza nebo víc profi elektrický pilník, obojí vám pomůže odstranit hrubou kůži na patách. Další možností je speciální maska na nohy, jejíž účinek se dostaví až cca po týdnu až dvou, kdy se začne kůže postupně slupovat. Třešničkou na dortu jsou pak upravené a nalakované nehty. Pokud nefandíte barvám, dejte šanci alespoň bezbarvému laku, abyste nehty aspoň trochu chránili proti vnějším vlivům.

Krásné vlasy

Kapitolou sama pro sebe je péče o vlasy, pro které je léto opravdu náročným obdobím. Horko, slunce, chlor, pot nebo slaná voda znamenají pro vaši hřívu opravdovou zátěž. Je proto vhodné všechny náročnější zásahy jako třeba odbarvování a barvení nechat až na podzim, případně po dovolené. Vlasy jsou totiž po barvení či odbarvování více citlivé a navíc sluníčko, chlor nebo slaná voda na barvě také vykonají své. Pokud se chystáte na dovolenou za sluníčkem nebo trávíte venku hodně času, není od věci si pořídit speciální solární řady, které vlasy chrání před negativními vlivy UV záření.