V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Podzimní restart od A do Z

Podzimní restart od A do Z

Slunce, vítr, slaná či chlorovaná voda a nánosy opalovacích prostředků pleti příliš neprospívají. Co s tím? Přinášíme návod na podzimní regeneraci!

 
autumn1jpg
autumn2

1. Vydrhněte

I když je pleť je po létě často suchá a křehká, jednou až dvakrát týdně byste si měla dopřát šetrný peeling, který odstraní všechny nečistoty a odumřelé kožní buňky. Používejte však jen co nejšetrnější varianty a exfoliaci provádějte opravdu jemně. Vyhýbejte se citlivým místům a nanášejte peeling jen na vlhkou pleť, aby se při masáži nepoškodila.

2. Vyživujte

Nemusíte hned měnit lehké hydratační krémy za hutné zimní, hydrataci potřebuje pleť v kteroukoliv roční dobu. S příchodem podzimu byste ovšem už opravdu neměla zapomínat na séra a oční krémy, které aplikujte každý den pod váš oblíbený krém s ochranným faktorem, a večer si pak dopřejte pořádnou dávku výživy s hutnějším sérem či pleťovým olejem. 

Jednou týdně si pak zkuste vyhradit alespoň dvacet minut času na relaxaci s pleťovou maskou, vybírejte podle aktuální potřeby a typu pleti, obecně platí, že čisticí maska se hodí na mastnější a výživná na sušší pleť. 

3. Aby vlasy zářily

Stejně jako chcete mít zregenerovanou a krásnou pleť, měla byste myslet na důslednější a pravidelnou péči o zbytek těla. Tělové krémy a oleje po létě vysušenou pokožku krásně vyživí a v kombinaci s pravidelným peelingem mohou pomoct i s celulitidou. 

Zvláštní kapitolou je pak péče o vlasy, které dostávají o dovolené obzvlášť zabrat, kvalitní šampon a kondicionér pro sluncem poškozené vlasy jsou naprostým základem. Kadeřím také alespoň jednou týdně dopřejte masku podle typu vlasů a nejpalčivějšího problému.

4. Strava je základ

Jsme to, co jíme, a platí to i pro naši pleť. Proto si bohatě dopřávejte čerstvé ovoce a zeleninu, celozrnné pečivo a kvalitní proteiny nejlépe v podobě luštěnin a ryb. Snažte se také dostatečně spát, nezapomínejte na pitný režim a takový pohyb na čerstvém podzimním vzduchu je přímo k nezaplacení!