NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Podzim: Jak pečovat o vlasy

Podzim: jak pečovat o vlasy

 

Kdo by netoužil po nádherné bujné hřívě! Víte ale, že chladnější počasí vlasům úplně nepřeje? Panika ale není třeba! Poradíme vám, jak udržet vlasy krásné a v kondici i s příchodem podzimu.

 
morning-1369446_1920
 

Externí vlivy

Studené počasí a s ním spojené výkyvy teplot při přechodu z venku do vnitřních prostor nejsou pro stav vlasů zrovna ideální. Stejně tak suchý vzduch a pozvolný nástup čepic a dalších pokrývek hlavy. To vše vlasy namáhá, ztrácí lesk, elektrizují a plihnou, některé mají sklon k lámání a třepení. Podzim je také obdobím, kdy více vypadávají. Na vině jsou právě výše zmíněné externí faktory, svůj podíl ale může mít i stres, jídelníček nebo zdravotní stav. Například zvýšená teplota má negativní vliv na kořínky vlasů. Pokud by ovšem tento stav přetrvával delší dobu nebo vám najednou začalo vypadávat neobvykle velké množství vlasů, je lepší obrátit se na lékaře. Běžné vypadávání se ustálí díky vhodné péči a zklidnění organismu v podobě odbourání původce stresu, relaxace, jógy či meditace.

 

Správná péče

A jakou péči vlasům dopřát? Základem je hydratace. Sáhněte po hydratačních šamponech a nezapomeňte i na kondicionér. V případě pevnějších a silnějších vlasů vsaďte spíše na masku. Pokud jste majiteli normálních a jemných vlasů, vyměňte kondicionér za masku jednou týdně. Zkusit můžete také některou z bezoplachových péčí, která vlasy chrání pomocí tenkého ochranné filmu na jejich povrchu. U všech tří typů produktů následné péče platí pravidlo nanášení do konečků vlasů, maximálně do poloviny délek. Určitě se vyhněte aplikaci až k pokožce hlavy, pokud to není na výrobku výslovně uvedeno.

Rádi nosíte klobouky nebo čepice, ale rozčilují vás elektrizující vlasy? Máme dobrou zprávu – i na to existují produktové vychytávky, většinou se jedná o bezoplachové spreje s aplikací před vysoušeném vlasů. A pokud je fén, žehlička nebo kulma vaším častým stylingovým nástrojem, měli byste svou hřívu chránit pomocí speciálních přípravků i před teplem.

Kvalitu svých vlasů můžete samozřejmě podpořit i díky svému jídelníčku. Pozitivní vliv na kondici mají například vitaminy A, C a E nebo minerály jako je železo či zinek. A samozřejmě ani v chladném počasí nezapomínejte na pitný režim. Pečujte o své vlasy komplexně, odvděčí se vám krásným a vitálním vzhledem.