V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Pod rouškou: Péče o pleť a rty

pod rouškou: péče o pleť a rty

 

Zdá se, že roušek se zřejmě jen tak nezbavíme. To ale neznamená, že bychom měli rezignovat na péči a vzhled. Spíš naopak! Proto jsme pro vás připravili pár praktických tipů, jak se starat o rty a pleť, které dostávají zabrat nejvíc.

 
pexels-maksim-goncharenok-4662960
 

Buďte k pleti pozorní

Pravda je, že pod rouškou se naší pleti nedýchá úplně ideálně. Je proto potřeba tomu přizpůsobit péči. Pokožku každý den pečlivě odličujte a čistěte, a to nejen večer, ale i ráno. Používejte krémy vhodné pro váš typ pleti, které ale budou zároveň hydratační, protože pod rouškou se pleť přece jen vysušuje. Jednou až dvakrát týdně ošetřete pleť peelingem a následně aplikujte masku. Vyzkoušet můžete i různá séra.

 

Aby líčení vydrželo

Stále se líčíte? Skvěle! A jak na to? Make-up vybírejte velmi pečlivě a vsaďte hlavně na dlouhotrvající a voděodolné varianty, aby vydržel opakované nandávání, upravování a sundávání roušky. Pro prodloužení výdrže je lepší vyhnout se nanášení prsty a vsadit spíš na štětce. Pomůže také zafixování make-upu pudrem, ideálně transparentním. A na závěr vše pojistěte ještě fixačním sprejem. A nezapomeňte si make-up přibalit s sebou do kabelky i včetně štětce, abyste ho mohli v případě potřeby poupravit.

 

Krásné rty

I když jsou rty schované pod rouškou, neznamená to, že se o ně nemáte starat. Naopak o to víc vyžadují vaši péči. Pravidelně používejte balzámy, které je vyživí a hydratují. Zbavit se suchých šupinek vám pomůže speciální peeling. Rty tam budou hladší a snadněji vstřebají výživu. A pokud vás ani rouška neodradí od rtěnek, zaměřte se spíš na ty dlouhotrvající a neslíbatelné. Lepší výdrž mají i matné, které ovšem nemusí nevyhovovat úplně všem. Nechcete se vzdát své oblíbené rtěnky, i když není dlouhotrvající? Máme pro vás skvělou zprávu! Nemusíte! Konečně totiž existuje to, o čem všechny ženy milující rtěnky v dnešní době sní. Fixační balzám na rty, který každou rtěnku na rtech zafixuje a zamezí jejímu rozmazávání. Díky němu bude prostě neslíbatelná.

Máte vy osobně nějaké tajné triky, jak pečovat o svou pleť pod rouškou nebo jak prodloužit výdrž líčení? Pochlubte se!