Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Plesová sezóna: Jak zazářit

plesová sezóna: jak zazářit

 

Plesová sezóna je v plném proudu a vy přemýšlíte, jak zazářit a udělat co nejlepší dojem? Kromě šatů podle předepsaného dress codu hraje prim i líčení, v němž je povoleno téměř vše. Pokud se normálně příliš nelíčíte, můžete v tomto případě popustit uzdu své fantazii i odvaze.

 
ples
 

Na ples nechodíte každý den, tak byste přípravu rozhodně neměly podcenit, a už vůbec ji nechávat na poslední chvíli. Chcete vypadat skvěle? Vyhraďte si dostatek času. Pleť byste na větší líčení měly připravit minimálně den předem – dopřejte jí peeling a masku, aby byla prozářená. Nezapomeňte ani na včasnou úpravu obočí!

 

Jak na večerní líčení

Protože ples je speciální příležitostí, žádá si i speciální líčení. Jak jinak než kouřové. Pleť připravte standardně, jak jste zvyklé – sérum, krém, případně i podkladovou bázi. Protože líčení by mělo vydržet celý večer, sáhněte po dlouhotrvajícím make-upu. Ale pozor – ideální je nejdřív nalíčit oči a pak teprve nanášet make-up. Vyhnete se tak jeho opravování v místech, kam vám opadají oční stíny.

Mastí se vám víčka a stíny vám běžně na oku nevydrží moc dlouho? Použijte bázi pod oční stíny, která jejich výdrž zaručeně prodlouží. Pokud ji nemáte po ruce, naneste na víčko jako základ světlý matný stín, který také umí vypomoct. A pak už můžete začít čarovat. Povoleny jsou i umělé řasy. A bát se nemusíte ani rozjasňovače a lesku, chcete se přece blýsknout. Ale i zde platí známé pořekadlo „všeho s mírou“.

 

Vsaďte na rty

Kouřové líčení je sázkou na jistotu. Netroufáte si na něj? Pak vsaďte na výrazné rty. Nehynoucí klasikou je rudá rtěnka, která působí slavnostně sama o sobě. Dbejte ale na sladění s barvou vaší róby. Nadčasovou kombinací ve style femme fatale jsou černé šaty a rudá rtěnka.

 

Zdůrazněte oči

Necítíte se na výrazné rty ani kouřové líčení? Zdůrazněte své oči linkami. Rad, jak na různé typy linek, najdete na internetu opravdu mnoho. Stačí si vybrat a lehce potrénovat, pokud si nejste v téhle činnosti jistá. Zdůrazněné oči a jemný lesk na rtech z vás udělají éterickou vílu.

Hotový make-up pak zafixujte transparentním pudrem nebo speciálním fixačním sprejem. Pomyslnou třešničkou je barva laku na nehty, kterou můžete ladit jak s vaší garderobou, tak s doplňky nebo líčením.