OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Perfektní nohy krok za krokem

Perfektní nohy krok za krokem

Nohy v létě? Nádherně opálené, pěkně heboučké a dokonale hladké a bez chloupků.
Která z nás by je nechtěla mít taky takové? Není tak těžké toho dosáhnout.

couple-1192004_1280

Začněte ve sprše

Kde jinde začít, než doma v koupelně? Pokožku dokonale nastartujete už ve sprše, a to střídáním teplé a studené vody. Zaktivujete tak krevní oběh a kožní tkáň bude lépe pracovat. Výsledek? Pokožka bude růžovější a bude vypadat zdravěji, zvýší se i její absorpční kapacita - vsákne více látek z pečujících produktů, ať už hydratačních, tak proti celulitidě.

Hrubé kůže, který se vám na nohách přes zimu usadila, se snadno zbavíte pomocí peelingu.Hrubé částečky, jakými mohou být i zrnka mořské soli či drcená semena hroznů skvěle ošetří normální pokožku či oblasti se silnější kůží. Jemnější částice (káva, hnědý cukr) zase spíš ocení tenčí a jemnější pokožka. Přípravky naneste na kůži krouživými pohyby, nejenže si tak tělo očistíte, ale ještě probudítemetabolismus.

K hladké pokožce si můžete pomoci i pomocí kartáčku s přírodními štětinami, kterým budete tělo masírovat. Obzvlášť se věnujte stehnům či hýždím, tedy místům, která nejčastěji trápí celulitida. Masáže opakujte několikrát týdně, můžete tím narušit tukové zásoby a uvolnit toxiny, aby se snáz vyplavily z těla ven.

 

Pryč s chloupky

Co je ještě mnohem horší než nohy s pomerančovou kůží? Ano, chlupaté nohy! Přitom způsobů, jak se chloupků zbavit, je nespočet!

 

      • Holení

Asi nejjednodušší metoda odstraňování chloupků. Je to levné, bezbolestné, rychlé a zvládnete to v klidu sama doma. Nevýhodou je, že nohy nevydrží holé moc dlouho. Určitě vždy používejte pěnu na holení, která chloupky zjemní a holení usnadní. A také dbejte na to, abyste měli žiletku vždy ostrou, vyměňte jizhrubapo 10 použitích.

 

Trhání voskem či cukrem

Tyto dvě metody odstraní chloupky i s kořínky, výsledek je proto trvalejší. Ale taky to víc bolí. O něco méně bolestivé je odstraňování cukrovou pastou, protože v tomto případě chloupky trháte po směru jejich růstu.

 

Epilace

Odstraňování chloupků pomocí přístroje, který je vytrhává řadou maličkých pinzet. Jde o rychlý způsob, ale určitě ne zcela bezbolestný. Nejnovější strojky už obsahují i masážní a chladicí hlavice, které pokožku připraví a zabrání také následné reakci. Výsledek je trvalejší, chloupky dorostou za 2 až 3 týdny.

 

Odstranění laserem

Technika zvaná IPL (intenzivní pulsní světlo). Přístroj vysílá světelné impulsy na kořínek chloupku, které vytvářejí teplo a stimulují kořínek, aby přešel do klidové fáze. Výsledkem je, že chloupek sám vypadne. Efekt vydrží až 8 týdnů.

 

Důležitá výživa

A další krok k nádherným nohám? Hydratace a výživa. Pokožka celého těla potřebuje vláhu, úplně stejně jako obličej. Nezapomínejte proto po sprše či koupeli na tělové mléko, olej nebo máslo. Vysoce efektivní jsou produkty s kakaovým či bambuckým máslem, aloe vera nebo glycerinem. Aplikaci spojte s masáží a předejdete tak i celulitidě.

aloe
samoopal

Zdravá barva

Krásného opálení snadno dosáhnete už před létem díky samoopalovacím přípravkům. Pro jejich používání ale platí několik pravidel. Nejlépe budou fungovat na dobře hydratované pokožce, zbavené odumřelých kožních buněk. Nikdy také přípravky nenanášejte na čerstvě (d)epilovanou pokožku, protože ta je příliš citlivá. Po aplikaci počkejte na úplné zaschnutí krému (nebo spreje či gelu), abyste si neušpinili šaty.