OBJEVTE BESTSELLERY ZA SKVĚLÉ CENY!

Peeling: 5 otázek, na které chcete znát odpovědi

peeling: 5 otázek, na které chcete znát odpovědi

 

Chcete mít nejen v létě krásně hladkou pokožku? Vsaďte na peeling! Ale pozor, jeho tajemství se skrývá ve správném použití. Odhalte ho s námi. Co vás nejvíc zajímá?

 
bruce-mars-Q_iJuyRdy4c-unsplash
 

Proč peeling používat?

Často o něm slýcháte, ale pořád nevíte, proč byste ho měli zařadit do své nejen letní kosmetické rutiny? Vaše tělo ho rozhodně ocení! Odstraňuje totiž drobné nečistoty a suché, odumřelé kožní buňky. Pokožka je díky němu hladší, rozjasněnější a působí mladistvějším dojmem.

 

Jak často peeling používat?

Ideálně jednou, maximálně dvakrát týdně. Pokožka je totiž citlivá a častější aplikace by jí mohla spíš uškodit. Pokud jste peeling nikdy předtím nepoužívali, otestujete ho na malém kousku kůže.

 

Jak nejlépe peeling aplikovat?

Ve zkratce řečeno – rukama a ve sprše. Důležité je, abyste měli před aplikací peelingu tělo důkladně mokré a změkčené teplou vodou. Pozor, příliš horká voda není vhodná, protože pokožku vysušuje. Naneste dostatečné množství na tělo a kruhovými pohyby ho vmasírujte do pokožky. Potom důkladně opláchněte a naneste hydratační tělové mléko.

 

Proč je důležité ošetřit pokožku tělovým mlékem?

Všechno, co aplikujete na kůži po použití tělového peelingu, se absorbuje mnohem rychleji. Hydratační tělové mléko je tedy nejvhodnějším produktem – pomáhá totiž pokožku hloubkově hydratovat a vlhkost v ní uzavřít.

 

Kdy peeling nepoužívat?

Pokud je vaše pokožka jakýmkoli způsobem podrážděná. Může se jednat například o štípance od hmyzu, spáleniny od sluníčka nebo vyrážku. A také po holení! V takovém případě byste neměli používat tělový peeling. Mohl by totiž pokožku dráždit ještě více a prodloužit tak proces hojení.  

Vyzkoušíte tělový peeling?