NEPROPÁSNĚTE AŽ 25% SLEVY NA DNY MARIANNE. K NÁKUPU NAVÍC ZÍSKÁTE KRÁSNÉ DÁRKY.

Pečujte i o duši

pečujte i o duši

Víte, jakou kosmetiku na jaký typ pleti používat, co je v beauty světě zrovna trendy, jak správně cvičit jógu nebo proč běhat. Za poslední rok a půl ale rapidně vzrostla i potřeba péče o duši. Jak jste na tom vy, nezapomínáte na ni tak trochu? Nechte se inspirovat výběrem toho, co mnohým pomáhá k udržení si pozitivní mysli i v době covidové.

jared-rice-NTyBbu66_SI-unsplash5Dwzcqo035dth

Síla tkví v drobnostech

Jsou to drobné maličkosti, které přinášejí velkou radost. Třeba nový květ na vaší oblíbené pokojové rostlině, ranní zpěv ptáků pod okny, úsměv od cizího člověka nebo jen sluneční paprsky na tváři. Zklidněte své životní tempo a vnímejte přítomný okamžik. Zjistíte, kolik malých drobností vám umí vykouzlit úsměv na tváři a klid na duši.

Sport a meditace

Potřebujete se odreagovat, na chvíli přestat přemýšlet a řešit? Zkuste třeba sport. Ideální je běhání, kdy se soustředíte pouze na správnou techniku a svůj dech a nemáte prostor, aby se vám myšlenky rozutekly třeba zpátky k práci. Stejně tak funguje oblíbená jóga. Navíc budete fit i tělesně.

Skvělou volbou je i meditace, která zklidní vaši mysl, přinese uvolnění a umí zmírnit i fyzické bolesti. Že vám to moc nejde? Nevzdávejte to po prvním pokusu. Důležité je, aby se vám sedělo pohodlně – meditace se zásadně provádí v tureckém nebo lotusovém sedu. Vypněte mobilní telefon, zavřete se do místnosti a zklidněte svůj dech. Pokud vám to pomůže, pusťte si k tomu hudbu. Nemusíte meditovat hodinu, pro začátek stačí i pár minut. Zkuste to.

Aromaterapie

Dopřejte si relaxační koupel (či masáž) a vnímejte, jak na vaši psychickou pohodu působí různé vůně. Pokud nemáte čas na koupel, vyzkoušejte aromalampu a podle nálady vybírejte éterické oleje. Nebo klidně postačí použít po sprše tělové mléko s vaší oblíbenou vůní. Každá maličkost se počítá.

Kreativní energie

Tvoříte rádi? Tak se do toho pusťte a neodkládejte to na „až...“. Malujte, foťte, šijte, pište, pleťte, vyřezávejte, ... Prostě dělejte to, co vám přináší radost. Sami uvidíte, jak vám to zvedne náladu.

Závěrečná rada tedy zní, abyste si především našli čas sami na sebe a věnovali se tomu, co vám zvedne náladu a pomůže na chvíli zapomenout na okolní svět. Třeba si i četli a utíkali do jiných, imaginárních světů ?.