V APLIKACI DOUGLAS NYNÍ ZÍSKÁTE SLEVU 20 % S KÓDEM "APPDAYS"!
Zavřít filtry
Filtrovat podle:
Tagy

Péče o vlasy: Tajné triky

Péče o vlasy: tajné triky

 

Nedávno jsme vám radili, jak správně pečovat o vlasy, aby byly krásné, lesklé a vitální. Dnes k tomu přihodíme ještě pár osvědčených rad ze života. Některé vám možná přijdou samozřejmé, některé vás možná překvapí. Které to jsou?

 
arnel-hasanovic-2LnzEy4om3U-unsplash
 

Jedna řada

Máte svůj oblíbený šampon? Doplňte ho i kondicionérem, případně maskou a sprejem ze stejné řady. Jsou totiž vzájemně kompatibilní a díky nim dopřejete vlasům komplexní péči.

 

Střídání není hřích

Trápí vás suchá pokožka nebo odlupující se šupiny? Nebo se vám vlasy začaly víc mastit? V podobných případech se vyplatí vlasové produkty střídat – a nemyslíme tím mixovat produkty různých značek a řad mezi sebou. Prostě zkuste šampon s péčí obměňovat při každém mytí. Vlasy ani pokožka si na ně nestačí při častém střídání zvyknout a budou stále v pozoru. Stejně tak omezíte maštění vlasů.

 

Nezapomínejte na pokožku

Základem zdravých a krásných vlasů je samozřejmě i zdravá vlasová pokožka, nezapomínejte ani na ni. Máte ji citlivější? Vsaďte na speciální masky pro citlivou pokožku. Ty se jako jediné nanášejí přímo ke kořínkům a na celou pokožku hlavy.

 

Méně je více

Máte občas pocit, že jste si vlasy umyli, ale odpoledne byste je mohli mýt znovu? Při vysoušení máte ruce nepříjemně ulepené? Pak jste velmi pravděpodobně použili příliš mnoho šamponu. Pozor na to – v dnešní době jsou šampony i kondicionéry často koncentráty a tím pádem stačí opravdu malé množství. Budeme se opakovat, ale – čtěte cedulky, na nich je to vždy uvedené ?. Ušetříte tak nejen své vlasy, ale i šampon.

 

Nechte vlasy odpočívat

Jste zvyklé nosit vlasy v culíku nebo drdolu? Nebo je často žehlíte? Asi samy tušíte, že to pro ně není úplně ideální… Dopřejte jim čas od času oddech, nechte je uschnout jen tak, odložte gumičku, uvidíte ten rozdíl.

 

Česání s mírou

Rádi si rozčesáváte vlasy? Buďte při tom opatrní, právě v tomto případě platí pořekadlo „všeho s mírou“. Zejména omezte česání mokrých vlasů – jsou citlivější a náchylnější k mechanickému poškození a lámání. Časté česání hřeben ze syntetických materiálů způsobuje, že vaše vlasy budou nabité statickou elektřinou a tím pádem poletovat okolo hlavy. Vyhnout se tomu můžete použitím dřevěného hřebenu nebo jednoduše tím, že na hřeben před česáním nastříkáte stylingový přípravek. Případně použijete specializované produkty.

 

Životní styl

Víte, že na stav vlasů má vliv i životní styl? Tak například stres… víme, že se to jednodušeji řekne, než udělá, ale čím méně se budete stresovat, tím hezčí budete mít vlasy. Chodíte ráda plavat? Pak počítejte s tím, že vaše vlasy budou namáhané chlorem. Naštěstí existuje jednoduché řešení – plavací čepice. Doporučujeme také vyhýbat se suchému vzduchu (nebo ho zvlhčovat) a zakouřeným uzavřeným prostorům. To vše má na stav a kvalitu vlasů vliv.